[column] Commercialreview: op naar het voorjaar met funbruari

  • Bureaus
  • 3 mrt 2020 @ 07:54
  • Link
  • Ruben Balfoort
    Ruben Balfoort

    Oprichter
    CommercialReview.nl
  • CommercialsCampagnes

In de regenachtige februarimaand had ik alle tijd om de nieuwste commercials eens goed onder de loep te nemen en voor te leggen aan ons panel op commercialreview.nl. Ook deze maand zagen we weer 40+ nieuwe commercials voorbijkomen.

Wat viel op in de maand februari en hoe werden de verschillende commercials door ons panel beoordeeld?

Kruidvat wist de maand positief te maken met het lanceren van de Funbruari-commercial (afbeelding). Weg met de winterdip! Geef kleur aan de donkere dagen! De vrolijke commercial, ontwikeld door DDB Unlimited, werd positief ontvangen door ons panel. De commercial werd goed beoordeeld en vooral de vrolijkheid werd gewaardeerd. ‘Weg met die winterse somberheid en saaiheid!’, was een duidelijke reactie van een van de reviewers.

In de commercial wordt ook een winactie aangeprezen: ‘Kans op een zonvakantie naar Portugal!’ We hebben aan ons panel gevraagd of deze prijs het aantrekkelijker maakt om een aankoop te doen bij Kruidvat. Over het algemeen werd dit met een ‘nee’ beantwoord. Interessant waren deze reacties: ‘Ik kreeg niet zo duidelijk mee hoe ik de reis precies kan winnen.’ En ook: ‘Nee, niet per se. Had het eigenlijk helemaal gemist de eerste keer.’

Dit geeft te denken: wanneer een actie als deze in een commercial wordt aangeprezen moet het heel duidelijk zijn wat en hoe er iets te winnen valt, anders lijkt het niet te motiveren en is het mogelijk zelfs verwarrend. De nieuwe communicatievorm van Kruidvat lijkt wel goed in de smaak te vallen, zeker afgezet tegen de vroegere commercials met de uitgesproken stem en volledig draaiend om één of meerdere aanbiedingen.

Verder zagen we de commercial van supermarktketen Coop, ontworpen door GUC Agency. De commercial wordt goed beoordeeld en is door de stem direct als Coop te herkennen. Het warme en huiselijke gevoel wordt door veel van de reviewers benadrukt en als positief ervaren. Het is goed dat Coop duidelijke herkenbaarheid oproept en bovendien met deze commercial ook een goed en warm gevoel oproept bij de kijkers. In de leraar (vader) en de leerling (dochter) kunnen veel kijkers zich herkennen en inleven. Dit brengt Coop dichterbij de mensen en zal sneller als een positieve supermarkt worden ervaren.

Ook zagen we de commercial van BouwGarant, ontworpen door Today is Canday. De bekendheid van dit merk is bij veel reviewers laag maar de commercial werd over het algemeen goed beoordeeld. Wat erg opvalt in de reacties van de reviewers is dat de commercial en daarmee het merk betrouwbaarheid uitstralen. Voor een ‘afbouwgarantie’ is dat niet een onbelangrijke en daarmee lijkt deze commercial goed bij te dragen aan de naamsbekendheid en daarmee ook aan een betrouwbaar imago. Aan de andere kant vinden een aantal reviewers de boodschap niet helemaal helder: ‘Weet na het spotje nog steeds niet wat het nu echt inhoudt’. Dit is een belangrijk punt van advies: wees nog duidelijker wat BouwGarant te bieden heeft, zeker gezien veel mensen de stichting nog niet kennen.

Natuurlijk kunnen we de commercial van Lotto, ontworpen door Selmore, niet over het hoofd zien. Over deze commercial is al veel geschreven en ook op ons platform kan deze commercial op succes rekenen. Veel reviewers waarderen de boodschap en vinden het goed dat de insteek in lijn is met voorgaande communicatie van het merk. Een duidelijke reactie was: ‘Typisch Lotto, zoals Lotto hoort te zijn. Sympathiek en voor de gewone, nuchtere Hollander.’ Die nuchterheid wordt natuurlijk extra benadrukt door het bij truckers geliefde ‘gewone broodje bal’.

Samen met adverteerders en bureaus vormt commercialreview.nl de Nederlandse commercialdatabase. Wij geven commercials veel extra aandacht, publiceren regelmatig en verzamelen feedback. Ons panel geeft feedback op alle deelnemende commercials en we publiceren de beste en meest opvallende commercials in onze maandelijkse column op MarketingTribune. Een commercial aanmelden kan hier.

Ruben Balfoort

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/bureaus biedt nieuws, achtergronden en analyses over alle actuele ontwikkelingen binnen het reclamevak en de media (off- en online) die daarin worden ontwikkeld.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken