Een derde van Nederlanders van plan kerstdiner online te bestellen
- Food-en-retail
- 7 dec 2020 @ 08:45
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - OnderzoekMarketing
- 7 dec 2020 @ 08:45
- Peter van Woensel Kooy
Zelf een uitgebreid kerstdiner koken geniet de voorkeur, toch lijken de feestdagen dit jaar in veel opzichten anders te worden. Uit onderzoek van Thuisbezorgd.nl blijkt dat één op de drie Nederlanders overweegt om het kerstdiner online te bestellen.
Bij 18- tot 34-jarigen ligt het percentage nog veel hoger, hiervan overweegt bijna de helft (48%) om het kerstdiner te laten bezorgen.
Waar het voorheen not done was om niet zelf uren in de keuken te zwoegen om het perfecte kerstmenu te serveren, hebben Nederlanders dit jaar andere plannen. In plaats van uit eten gaan of zelf in de keuken te staan, overweegt maar liefst 33 procent om eten te bestellen tijdens de feestdagen. Dit blijkt uit onderzoek van iVox in opdracht van Thuisbezorgd.nl. De kans is groot dat restaurants in de groeiende behoefte gaan voorzien: steeds meer gastronomische restaurants stappen over naar de bezorging van hun maaltijden.
Lokale restaurants
De populariteit van online bestellen tijdens de feestdagen, komt grotendeels ten goede van lokale ondernemers. Ruim 65 procent van de Nederlanders bestelt op dit moment het liefste bij lokale restaurants. Tegelijkertijd blijkt uit data van Thuisbezorgd.nl dat het online bestellen rond de kerstdagen al langer in de lift zit. In de afgelopen drie jaar is het aantal bestellingen tijdens de feestdagen met 30 procent toegenomen. Daarbij zijn ‘Derde Kerstdag’ en Nieuwjaarsdag al veel langer vaste prik voor veel Nederlanders, die zichzelf op die dagen het liefst trakteren op ‘guilty pleasures’. Volgens het onderzoek beweert maar liefst 8 op de 10 Nederlanders bijvoorbeeld op Nieuwjaarsdag online eten te bestellen.
(PvWK, foto: Any Lane / Pexels)
Bezorger van Thuisbezorgd staat paraat (foto: TB)
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Nieuwe commerciële strategie Jumbo werpt eerste vruchten af
- [column] Gymshark werd way of life met ijzersterk merkrk
- Wibra groeit stevig door met recordomzet en internationale...
- Sea Water en Flink brengen verkoeling op straat
- Veggies First: van bijgerecht naar craving
- Holie's introduceert de Sugar-Score
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Secret Sales neemt Vroom & Dreesmann... 09-07-2025
- Jumbo viert zomer met Jan Smit en... 08-07-2025
- Shein krijgt 40 miljoen boete voor... 07-07-2025
- Sea Water en Flink brengen... 04-07-2025
- Wibra groeit stevig door met... 04-07-2025
- Nieuwe commerciële strategie Jumbo... 03-07-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers