Igor Milder (Talpa Connect): Voor alle merken in 2014 geldt, doe niet interessant maar ben interessant
- Media
- 2 jan 2014 @ 19:42
- Link
-
Gastblogger
Gastauteur
MarketingTribune - BereikTelevisieOnlineMarketingTrendsDoelgroepenBranded content
- 2 jan 2014 @ 19:42
- Gastblogger
Hoe zal de advertentiemarkt zich in 2014 ontwikkelen? Het is maar hoe je die markt definieert. Als je hem definieert als de inspanning die merken gaan doen om echt in contact te komen met hun consument dan zie ik een enorme positieve ontwikkeling. Het gaat dan niet alleen om advertentie millimeters en grp’s maar om alles wat je kunt doen om echt in contact te komen en vooral te blijven.
Ik denk dat we in 2014 een verdergaande verschuiving gaan zien van interruptie naar relevantie, waarin het merk deels het verhaal zelf gaat zijn. Een verplaatsing van branded content naar non-branded storytelling.
Door de enorme toename in het aanbod van media mogelijkheden, kanalen, content maar ook tussen mensen onderling - earned media - is het steeds moeilijker voor een merk om de aandacht te krijgen van zijn klant. Bereik en vooral massaal bereik is een steeds schaarser goed aan het worden en kan worden ondervangen door echte relevantie. Massaal bereik is er alleen nog voor echt interessante verhalen en ideeën.
Van Push naar Pull
Het gaat steeds moeilijker worden om je boodschap op te dringen aan de consument die een overvloed aan informatie over zich heen krijgt. Je kunt er beter zijn als hij je nodig heeft, gericht, getarget, en relevant. Op het juiste moment, op het juiste device en op de juiste plek met de juiste boodschap komen, wordt een kunstvorm.
Hiervoor heb je heel veel intelligentie nodig - big data - en flexibiliteit in je marketing inspanning. Je moet als het ware je marketing ook vloeibaar gaan maken. Niet een kwartaal van te voren ingevuld kruisjesschema met media uitingen, dat voelt wellicht als houvast maar is het niet.
Van bereik naar ervaring, naar vertrouwen
De echte waarde van de connected always on wereld zit niet enkel in bereik (gross rating point), maar het gaat verder. Het stelt consumenten in staat ervaringen met elkaar te delen en aan te bevelen of af te wijzen - experience rating point - en te kiezen als consument met welk merk/leverancier je die ‘always on’ relatie aangaat - trust rating point. De misperceptie dat de klant geen loyalty wil moet de wereld uit. De klant wil de allerbeste service - always on - tegen de allerlaagste prijs, en aangezien de consument aan de knoppen zit in een wereld van overvloed gaat hij/zij zijn/haar zin krijgen, you bet ya!
Spreken is zilver, zwijgen is goud, luisteren is de bom!
Las ik ergens en daar sluit ik mij bij aan. Pas als je weet wat iemand beweegt als je echt oprecht luistert dan kun je beginnen met het bouwen aan een echte band. En natuurlijk is dat niet voor alle merken en productcategorieën weggelegd maar uit persoonlijke ervaring weet ik dat ik aardig wat beslissingen neem op basis van een goede ervaring, referentie en het gevoel echt klant te zijn en dan nog verwacht ik de scherpste prijs. Het is niet langer of of, het is en en!
2014! It’s all about content
Voor alle merken in 2014 geldt, doe niet interessant maar ben interessant. Vertel geen verhaal maar ben een verhaal. Voeg iets positiefs toe aan deze wereld en zorg daarnaast voor de meest concurrerende prijs/kwaliteit verhouding, blijf klein hou je kosten laag, er is geen enkele reden om groot te doen en log te zijn in deze vloeiende wereld.
En als je diep van binnen je verhaal hebt gevonden, vertel het aan de hele wereld. Dat is waar de media goed in zij: het verhaal samen maken. Volgens mij wordt het een heel mooi advertentiejaar.
Igor Milder is managing director van Talpa Connect
www.talpa.tv
De visie van Igor Milder is onderdeel van een forum over de ontwikkeling van de advertentiemarkt in 2014.
-
Gastblogger
- Werkt voor: MarketingTribune
- Functie: Gastauteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
- advertentiemarkt
- talpa
- media
- story telling
- Talpa Connect
- merken
- tv
- branded content
- televisie
- 2014
- Igor Milder
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- NMO Online breidt fors uit met titels08-05-2025
- Arjan Pomper vertrekt al weer bij... 07-05-2025
- Neople lanceert AI-platform voor... 02-05-2025
- Waslijnactie BOAS kaart... 30-04-2025
- KPN viert 10e Louis-campagne met... 28-04-2025
- Sijthoff Media stopt met Business... 23-04-2025
MarketingTribune Events
- 15mei 2025
Retail Media Day
- 12jun 2025
NIMA Marketing Day
De nieuwste selectie whitepapers
- Qualifio marketingkalender 2025
- Bereik je klant via WhatsApp - nog vóór ze jou nodig hebben
- Building a Data Platform for Analytics & Activation
- 40 pagina's vol online groeikracht
- Alles wat je moet weten over Distributed Order Management