Mercis en World of Delights houden Nijntje Art Parade
- Bureaus
- 28 apr 2015 @ 10:43
- Link
-
Redactie Bureaus
Redactie
MarketingTribune - Kunst & CultuurGraphicMerkenMakersCreatie
- 28 apr 2015 @ 10:43
- Redactie Bureaus
Nijntje viert dit jaar haar zestigste verjaardag. Om deze wereldberoemde creatie van Dick Bruna in dit kroonjaar te eren, hebben uitgever Mercis en retailspecialist World of Delights zestig kunstenaars uit verschillende disciplines gevraagd een levensgroot beeld van nijntje te decoreren. Het resultaat is van 1 mei tot eind september te zien tijdens de Nijntje Art Parade op verschillende locaties in Nederland en Japan. In het najaar worden de beelden geveild ten bate van Unicef.
Onder meer Piet Paris, Bas Kosters, Carli Hermès, Mattijs van Bergen en Inez van Lamsweerde en Vinoodh Matadin lieten zich voor de Nijntje Art Parade inspireren door de wereld van Nijntje. Marja Kerkhof, directeur van Mercis: 'Niet alleen in Nederland, maar wereldwijd is nijntje een geliefd icoon. Vooral in Japan is Nijntje – of Miffy – ongekend populair. Daarom slaan we voor deze gelegenheid de handen ineen met niet alleen Nederlandse, maar ook met vijftien Japanse kunstenaars. Hun beelden zijn vanaf april tot en met heel 2016 in een reizende tentoonstelling te zien in diverse musea en steden in Japan.'
In oktober worden de beelden in het Rijksmuseum geveild ten bate van onderwijsprojecten van Unicef. Ook een gedeelte van de opbrengst van de merchandise van de parade komt ten goede aan deze projecten. 'Het doel van de Nijntje Art Parade is behalve mensen te laten genieten van de prachtige creaties, bewustzijn te creëren bij jong en oud', zegt Madelon Cabooter van Unicef Nederland. 'Helaas krijgt niet ieder kind dezelfde kansen, maar het volgen van onderwijs vergroot de kansen van kinderen wereldwijd.'
Mercis is het bedrijf dat sinds 1971 de belangen van Dick Bruna behartigt en zijn boeken uitgeeft. World of Delights is een travel- en eventretail specialist met winkels op high traffic locaties zoals luchthavens, wereldsteden en toeristische attracties.Voor deze locaties ontwikkelt World of Delights i.s.m. haar strategische partners retailconcepten en evenementen.
-
Redactie Bureaus
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/bureaus/
- Profiel »
- creatie
- Carli Hermès
- Mercis
- Dick Bruna
- Mattijs van Bergen
- Vinoodh Matadin
- Nijntje Art Parade
- Miffy
- Nijntje
- Inez van Lamsweerde
- Piet Paris
- kunst
- Unicef
- Bas Kosters
- World of Delights
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Univé lanceert zakelijke campagne... 15-09-2025
- Mooie Boules en Gardeners bundelen... 15-09-2025
- Closed on Monday opent lift voor... 15-09-2025
- Multi-Gyn kiest voor... 12-09-2025
- Christian Alexander viert... 11-09-2025
- Nieuw geluid voor nieuwe VanMoof10-09-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Ontdek de kracht van merkactivatie
- Boost je omzet met deze top 10 marketing automations
- Boost engagement & retention with proven gamification strategies
- AI Alone won't save CX. Resolution will.
- Een bewust slanker technologielandschap
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- Retail transformeren voor de toekomst: gids voor Unified Commerce
- De basis voor omnichannel succes