Sea Shepherd: 'Zeeafval zal vangst van de dag zijn in 2050'

  • Food-en-retail
  • 11 apr 2022 @ 15:02
  • Link
  • Peter van Woensel Kooy
    Peter van Woensel Kooy

    senior redacteur, merk-expert
    MarketingTribune
  • Packaging designMarketingFood

Om het bewustzijn over zeevervuiling te vergroten en onmiddellijke actie om de oceaan te redden te promoten, werkt Sea Shepherd samen met Ogilvy Social Lab en lanceert de campagne 'Catch Of The Day 2050'.

Als overbevissing aanhoudt, zal er in 2050 meer zeeafval, zoals visnetten en ander visgerei, dan daadwerkelijke vis rondzwemmen in onze oceanen. Om dit bewustzijn te vergroten en onmiddellijke actie om de oceaan te redden te promoten, werkte Sea Shepherd samen met Ogilvy Social Lab om de unieke campagne Catch Of The Day 2050 te lanceren – het tonen van vissen en schaaldieren gemaakt van in de Noordzee gevonden visnetten.

Catch Of The Day 2050
Als aftrap van de campagne was er in het centrum van Amsterdam op het Spui een klassieke Hollandse haringkar opgezet. Maar in plaats van echte vis, vonden de passerende lokale bevolking en toeristen er haring, makreel en garnalen, die volledig zijn gemaakt van afgedankte visnetten. De kunstwerken, gemaakt door kunstenaars van designopleidingen in Nederland, dienen als een tastbare en alarmerende visuele metafoor voor de toekomst. Via een QR-code kunnen voorbijgangers meer informatie krijgen over het project en de dreiging die overbevissing vormt voor onze oceanen.

'Wereldwijde overbevissing en plasticvervuiling vormen een serieuze bedreiging voor onze oceaan en daarmee de planeet. Er wordt veel gesproken, er worden veel congressen georganiseerd en rapporten geschreven over milieukwesties, maar met welk resultaat? De feiten en statistieken zijn helder maar toch blijven we ze rationeel negeren. Daarom bedachten we een andere aanpak, direct en in your face, een visuele wake-up call. Kunst en creativiteit ten dienste van onze oceaan', reageert Geert Vons, Artistic Director Sea Shepherd Global en Director Sea Shepherd Nederland.

Creatieve aanpak: samen voor een belangrijk doel
Om de Catch Of The Day 2050 tot leven te brengen, ging het creatieve team van Ogilvy Social Lab Amsterdam naar eigen zeggen voor een directe aanpak wat betreft overbevissing en het aanpakken van verwaarloosd vissersmateriaal. Kunstenaars van Dutch Design Academy Eindhoven en ArtEZ University of the Arts kregen de instructie om vis die typisch is voor de Nederlandse wateren na te bootsen met behulp van zee afval.

Ogilvy werkte samen met voedselfotografie-expert bureau Chuck Studios die de vissen op dezelfde manier fotografeerde als echt eten. Productiehuis Tebber Nekkel zal een korte film produceren over de reis van de ‘Catch Of The Day in 2050’. Deze korte film zal na het live-launch event in Amsterdam worden uitgebracht.

Executive Creative Director, Tolga Büyükdoganay: 'De meesten van ons zullen de realiteit van de impact van zee afval op het oceaanleven in 2050 ervaren. Het was daarom belangrijk voor ons om dit gegeven zo visueel aantrekkelijk mogelijk te maken en onmiddellijke actie te stimuleren om onze oceanen te redden.'

Raak betrokken
'Jij kunt ook helpen om overbevissing te stoppen en onze oceanen te redden door de strijd van Sea Shepherd voor de oceanen te steunen. Doneer vandaag nog', maakt Geert Vons van Sea Shepherd van deze gelegenheid op MarketingTribune gebruik, 'Of bestel Sea Shepherd merchandise hier.'
(PvWK)


Foto's: Handgemaakte vissen die de ‘Catch Of The Day in 2050’ symboliseren, gemaakt door Nederlandse designstudenten van uit de Noordzee gehaalde visnetten
(creatie: Ogilvy Social Lab Amsterdam)

Peter van Woensel Kooy

Laatste reacties

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events

Partners:

Brand Builders
ChannelUp
Young Perfect

  • MarketingTribune.nl/food-en-retail is het toonaangevende informatieplatform voor en over retail in Nederland. Nieuws, meningen, achtergronden, trends op het gebied van detailhandel en e-commerce? Geen professional in retail kan zonder.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken