BOB wint eerste editie Podcast Awards
- 4 sep 2018 @ 13:58
- Jeroen Mirck
De Dutch Podcast Awards zijn voor het eerst uitgereikt, met als grote winnaar 'BOB' van het audiocollectief Schik en VPRO Dorst. Deze nieuwe prijs van BNR concurreert met de Online Radio Awards, die dinsdag wordt uitgereikt.
Podcast is hot, dus zijn er deze maand niet ineens één maar zelfs twee awards voor dit opkomende medium. BNR was er als eerste bij met de Podcast awards. Elf genomineerden mochten zich maandag in evenveel verschillende categorieën winnaar noemen van een Dutch Podcast Award. Een vakjury bepaalde samen met het publiek in de voorbije weken wie het afgelopen jaar in de verschillende categorieën de beste podcasts van Nederland produceerden. Daar kwam een zeer gevarieerd beeld uit naar voren, aldus organisator BNR.
'Emotievol verhaal'
De winnende podcast BOB werd geroemd om het 'meeslepende, emotievolle verhaal'. Uit het juryrapport: 'De podcast gaat over iets kleins, maar heeft de spanning van een crime-verhaal. Als luisteraar raak je vergroeid met de hoofdpersoon en word je meegezogen in het proces. De winnaar werd gezien als buitencategorie en ontving daarom vrijwel alle stemmen van de jury.'
Dit zijn alle categorie-winnaars:
- Nieuws & Politiek: De Willem Podcast
- Journalistiek & Media: De Eeuw van de Amateur
- Tech & Innovatie: De Technoloog
- Kunst en Cultuur: De Grote Harry Bannink Podcast
- Muziek: Klap van de Molen
- Verhalend/ Storytelling: BOB
- Lifestyle (Incl. Sport): Ik ken iemand die...
- Zakelijk: Rudi & Freddie
- Beste Host: Michiel Veenstra
- Branded: KLM
- Trend: Pretparken: Ochtend in pretparkland
Dinsdagavond wordt er opnieuw een podcast bekroond als onderdeel van de eveneens nieuwe Online Radio Awards, een initiatief van v-OR en Spreekbuis. De organisatoren van die prijs spraken eerder in een interview met MarketingTribune de wens uit om te gaan samenwerken met BNR, maar daar is het dus niet van gekomen.
-
Jeroen Mirck
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redacteur
- Website:http://www.jeroenmirck.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Mediaman Harold Zwaal koos voor avontuur en learning by doing
- Tien jaar Het Perfecte Plaatje: tv-format groeit uit tot...
- VMN media benoemt Li’ao Wang als nieuwe CEO
- Caroline Ammerlaan nieuwe CEO Hearst Nederland
- DPG Media neemt Linda. over
- Ad Alliance versnelt Polestar met Addressable TV: 29% meer...
Laatste Nieuws
- Ad Alliance versnelt Polestar met... 13-01-2026
- DPG Media neemt Linda. over09-01-2026
- Tien jaar Het Perfecte Plaatje:... 08-01-2026
- VMN media benoemt Li’ao Wang als... 07-01-2026
- Caroline Ammerlaan nieuwe CEO Hearst... 06-01-2026
- Mediaman Harold Zwaal koos voor... 05-01-2026
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025

