Onderzoek: helft content-teams mist strategie

  • Content
  • 16 mrt 2021 @ 10:44
  • Link
  • Lucas Boon
    Lucas Boon

    redacteur
    BBP Media - MarketingTribune
  • Content

Meer dan de helft (52%) van de Nederlandse content-team mist een contentstrategie. Ook is de communicatie binnen deze teams nog vaak een uitdaging. Dat en meer blijkt uit onderzoek van Crossphase onder 200 organisaties.

Maarten Fokkelman, oprichter van Crossphase, zegt: 'Het is schrikbarend dat 52 procent van de contentteams geen contentstrategie heeft. Hoe bepalen deze teams dan vooraf hun prioriteiten en achteraf of deze inspanningen succesvol waren? Gelukkig kent dit probleem een simpele oplossing: stap als contentteam vaker uit de operatie en neem de tijd om de doelstellingen en strategie te bepalen. Ook zouden bedrijven de silovorming van de contentorganisatie moeten aanpakken.'

Slechte communicatie

Fokkelman signaleert bovendien dat veel organisaties hun social media, website, apps en nieuwsbrieven door verschillende teams laten beheren. 'Ironisch genoeg schort het juist bij contentprofessionals aan heldere communicatie over werkzaamheden en doelen. Van de contentprofessionals noemt 48 procent de slechte communicatie tussen teams als een van de grootste uitdagingen.'

Het verbeteren van de interne communicatie zou daarom volgens Fokkelman topprioriteit moeten zijn. 'Anders kan er ook geen gemeenschappelijke strategie ontstaan. De meerderheid van de organisaties heeft wel een duidelijk doel en steeds hogere verwachtingen van contentteams, door fysieke contactmomenten die wegvallen door corona. Goede communicatie en betere samenwerking is dan ook nodig om aan deze verwachtingen te voldoen.'

Zo'n acht op de tien contentteams verwacht dat de investering in digitale content in 2021 zal stijgen. Van de ondervraagden voorziet 4 procent een daling en 17 procent verwacht geen veranderingen in budget. Toch stelt 43 procent van de contentprofessionals dat te weinig budget een van de grootste uitdagingen zal zijn.

Andere uitdagingen die contentteams noemen:

-Te weinig personeel dat ervaren is met content (65 procent)

-Uitdagingen in de contentproductie-workflow (65 procent)

-Het gelijktrekken van content over verschillende kanalen (57 procent)

-Zorgen dat iedereen dezelfde richtlijnen volgt (57 procent)

Lucas Boon

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/content geeft elke dag inzicht en duiding over de geïntegreerde inzet van (relevante) content voor het realiseren van duurzame klantrelaties (b2b en b2c). Content marketing is de bindende strategie om op het juiste moment met de juiste content op het juiste kanaal met een klant in contact te staan.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken