Onderzoek Black Friday: meer uitgeven, verwachting lagere kortingen
- Food-en-retail
- 23 nov 2021 @ 08:43
- Link
-
Sjaak Hoogkamer
redacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 23 nov 2021 @ 08:43
- Sjaak Hoogkamer
Uit grootschalig onderzoek van strategie adviesbureau Simon-Kucher & Partners onder 11.000 respondenten wereldwijd blijkt dat consumenten verwachten weer meer uit te gaan geven, ondanks dat ze wel lagere kortingen verwachten.
Uitgaves met Black Friday weer op weg terug naar pre-Corona niveau
Het gemiddelde budget is met ongeveer 10% gestegen naar € 222, ten opzichte van €204 vorig jaar. Hiermee is het budget weer op weg terug naar het niveau van voor de Corona pandemie, dat toen rond de € 240 lag.
Mark Helder, Director bij het adviesbureau: ‘Dit komt gedeeltelijk door een hersteld consumentenvertrouwen in de economie. Aan de andere kant zijn er ook gewoon weer meer mogelijkheden om te shoppen dan een jaar terug rond deze tijd.’ Deze beweging is door heel Europa te zien. Opvallend is dat de Scandinavische landen hier een uitzondering op zijn; consumenten in deze landen verwachten juist minder uit te gaan geven.
Consumenten anticiperen op lagere kortingen
Naast dat de verwachte budgetten iets gestegen zijn, gaan er ook meer consumenten überhaupt aankopen doen op Black Friday. In de leeftijdscategorie van 25 tot 40 jaar geeft zelfs vier op de vijf respondenten aan om aankopen gepland te hebben voor Black Friday.
Tegelijkertijd anticiperen consumenten wel minder te besparen op hun aankopen. Bijna 60% van de consumenten geeft aan te verwachten dat de kortingen lager zullen zijn dan in voorgaande jaren. Mark Helder: ‘Dit heeft voor een groot gedeelte te maken met de inflatie door de stijgende kostprijzen. Consumenten weten dat vrijwel alle producenten hier mee te maken hebben en dat er daardoor minder ruimte is voor diepe kortingen.’
We gaan weer de winkelstraat in
De meeste Nederlanders kopen hybride in; zij kopen bepaalde producten gericht online, maar gaan ook de winkelstraat in om spontane aankopen te doen. Slechts één op vijf respondenten die plannen Black Friday aankopen te doen geeft aan dat alleen online te gaan doen. ‘Retailers zullen daarom naar verwachting ook dit jaar Black Friday weer breder trekken over een langere periode, om consumenten te prikkelen met kortingen gedurende hun kerstinkopen in de stad,’ aldus Helder.
Het ‘Global Black Friday Forecast’ onderzoek is uitgevoerd door Simon-Kucher & Partners en Dynata in Oktober 2021. Meer dan 11.000 respndenten uit 17 landen (Amerika, België, Brazilië, China, Colombia, Denemarken, Duitsland, Groot-Brittanië, Italië, Mexico, Nederland, Noorwegen, Saoedi Arabië, Spanje, Turkije, Verenigde Arabische Emiraten, Zweden) zijn ondervraagd over hun koopgedrag voor de aankomende kerstperiode. Het volledige onderzoeksrapport is beschikbaar op verzoek.
-
Sjaak Hoogkamer
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Thuisbezorgd.nl geeft campagne nieuw geluid met r&b-icoon...
- Gall & Gall kiest nieuwe koers en vernieuwt winkel
- Joost van den Berg van Dr. Oetker: 'Marketeers maken dingen...
- EU-verbod op plantaardige naamgeving: vegamerken reageren
- Albert Heijn, Aldi en Fish Tales winnaars bij MSC Benelux Awards
- Kinderen grijpen naar Whopper in nieuwe campagne
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Chocolatemakers introduceert nieuw... 20-10-2025
- Unox luidt wintertijd te vroeg in18-10-2025
- BenBits eerste partner van 'Stop the... 17-10-2025
- Kruidvat doorbreekt taboe rond... 17-10-2025
- Gall & Gall kiest nieuwe koers en... 17-10-2025
- Intertoys lanceert Speelboek 2025... 16-10-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Ontdek de kracht van merkactivatie
- Boost je omzet met deze top 10 marketing automations
- Boost engagement & retention with proven gamification strategies
- AI Alone won't save CX. Resolution will.
- Een bewust slanker technologielandschap
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- Retail transformeren voor de toekomst: gids voor Unified Commerce
- De basis voor omnichannel succes