Vandaag is het... World Television Day!
- Media
- 21 nov 2013 @ 00:03
- Link
-
Redactie Media
Redactie
MarketingTribune - TelevisieCommercials
- 21 nov 2013 @ 00:03
- Redactie Media
World Television Day, ooit van gehoord? Welnu, dat is dus vandaag. Een initiatief van de Verenigde Naties, ondersteund door Europese brancheverenigingen Egta, ACT en EBU, maar ook het Nederlandse SPOT. Nederlandse tv-zenders zenden op 21 november voor de eerste keer de speciale commercial uit: 'World Television Day. We Love TV!'
In 1996 riep de Verenigde Naties 21 november uit tot World Television Day. Dit jaar bundelen de Europese brancheverenigingen Egta, ACT en de European Broadcasting Union (EBU) net als in 2012 hun krachten. De rol van tv in de communicatie over belangrijke internationale kwesties, de relevantie ervan voor de wereldeconomie en haar bijdrage aan de sociale en culturele ontwikkeling staan op deze dag centraal.
De kracht van het medium stelt wereldleiders, sporthelden en adverteerders in staat om kijkers te betrekken bij internationale kwesties, evenementen en sociale cummunities. Speciaal voor World Television Day is de website Worldtelevisionday.tv gelanceerd. Hierop zijn korte quotes weergegeven van vooraanstaande personen die uitleggen wat TV heeft betekent in hun carrière of leven.
Zo zegt Felix Baumgartner, bekend van de veelbekeken skydive vanuit de ruimte: 'Het getuige zijn van de live uitzending van mijn vrije val heeft voor miljoenen mensen over de hele wereld een uniek en magisch moment opgeleverd. De beelden op tv en internet stelden kinderen en volwassenen in staat om mijn droom met hen te delen en om hun ogen te openen om hun eigen dromen te creëren. Duizenden zijn door de impactvolle beelden geïnspireerd geraakt door de wetenschap, fysica, snelheid en extreme sporten.. dat maakt mij erg gelukkig.'
VN-topman Ban Ki-moon zegt over televisie in dit digitale tijdperk, 'Tv blijft het meest vertrouwde en populaire medium voor nieuws, cultuur, sport en entertainment. Televisie helpt om de wereld in het leven en in de woonkamers van mensen te brengen. Door kwalitatieve programmering werpt tv licht op mondiale vraagstukken en schetst het een beeld over de strijd en de hoop van gemeenschappen en gezinnen van over de hele wereld.'
SPOT is aangesloten bij de Egta en werkt op diverse fronten samen met deze branchevereniging. Een doorvertaling van deze campagne is aan alle SPOT-relaties verstuurd in de vorm van een e-card met een link naar de World Television Day-website.
-
Redactie Media
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/media/
- Profiel »
- ACT
- commercial
- Verenigde Naties
- TV
- We Love TV
- SPOT
- Ban Ki-moon
- televisie
- World Television Day
- EBU
- Felix Baumgartner
- Egta
- UN
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Jong talent en Nederlandstalig valt op in Spotify Wrapped 2025
- Netflix slokt Warner Bros en HBO Max op in megadeal
- Paramount mengt zich in strijd om Warner Bros Discovery
- Podimo bereikt 300K betalende leden in Nederland
- [column] Als je kerstcommercial wordt teruggetrokken omdat je...
- Aandacht voor advertenties blijkt sterk platformafhankelijk
Laatste Nieuws
- Aandacht voor advertenties blijkt... 16-12-2025
- Paramount mengt zich in strijd om... 10-12-2025
- Podimo bereikt 300K betalende leden... 10-12-2025
- Netflix slokt Warner Bros en HBO Max... 05-12-2025
- Jong talent en Nederlandstalig valt... 05-12-2025
- Rapper Krulle lanceert... 03-12-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025

