[column] De kracht van imperfectie
- Content
- 4 mei 2020 @ 09:44
- Link
-
Gastblogger
Gastauteur
MarketingTribune - CommunicatieStrategie
- 4 mei 2020 @ 09:44
- Gastblogger
Er valt me iets op. Mensen lijken weer wat meer mensen te worden. Ik zie dat het ons lukt het streven naar perfectie los te laten, waardoor contact en communicatie vaker oprecht voelt.
René Brown schreef jaren geleden al een boek over dit onderwerp. Blijkbaar iets wat we als mensen lastig vinden, omdat het vraagt om onze kwetsbaarheid te laten zien. De omstandigheden dwingen ons en blijkbaar voelt het nu goed om meer los te laten.
Laatst keek ik naar het event NextM van Group M. Angela van der Velden, Ralph van Lieshout, Marion Koopman presenteerden vanuit een studio en voelden zich zichtbaar wat ongemakkelijk. Ongelofelijk sympathiek hoe zij hier hun onzekerheid lieten zien. Hierdoor kon het event voor mij bij voorbaat al niet meer stuk. Ongeacht wat er ook mis zou gaan, ik had het al geaccepteerd omdat zij aan mij hun kwetsbaarheid lieten zien.
Kwetsbaarheid biedt dus ruimte. Ruimte om je eigen authentieke zelf te kunnen zijn. En dat is een kans voor merken. Mensen ervaren en accepteren content op een andere manier. Het perfecte plaatje, de perfecte achtergrond, het perfecte geluid zijn minder belangrijk. Mensen willen menselijk contact en de connectie voelen. De creativiteit van de afgelopen weken laat zien dat dat is wat mensen belangrijk vinden. Het maakt niet uit hoe, als we maar in verbinding kunnen zijn
Daarom zal post-covid publiek ook andere content verwachten. Zorg ervoor dat je content je publiek blijft raken door nu je merkwaarden, contentstrategie en tone of voice te vernieuwen. De sleutelwoorden voor engaging content experiences zijn: empathie, menselijkheid, authenticiteit, interactie, multi-mediaal en diepgang.
Covid heeft de manier waarop communiceren veranderd en dat biedt merken de kans om zich als mensen te gaan gedragen.
Door: Nancy Schuurmans, contentmarketeer bij Zelfstroom.
-
Gastblogger
- Werkt voor: MarketingTribune
- Functie: Gastauteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Stayokay speelt met vooroordelen in... 03-07-2025
- Decathlon viert zomerse klassiekers... 02-07-2025
- Fietsersbond lanceert campagne voor... 24-06-2025
- Libresse lanceert de Refresh Spot op... 19-06-2025
- ING steekt vrouwenvoetbal hart onder... 10-06-2025
- [column] Wachten als belevenis:... 10-06-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers