Consumentenbond: 'Dirk goedkoopste supermarkt voor de dagelijkse boodschappen'
- Food-en-retail
- 30 jan 2019 @ 14:34
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - FoodMarketing
- 30 jan 2019 @ 14:34
- Peter van Woensel Kooy
Wie is de goedkoopste retailer? Een delicate vraag, die iedereen met 'ik' beantwoordt. De Consumentenbond peilde een complete boodschappenlijst van ruim 100 artikelen in december waaruit nu blijkt dat Dirk de goedkoopste supermarkt is voor de dagelijkse budget-boodschappen. Deze zege wordt trots geclaimd.
De BTW-verhoging, gestegen energieprijzen en andere conjuncturele krachten maken het dagelijks leven duurder. Sommigen gaan er in gele hesjes de straat voor op en er is veel gemor te horen. Een lage boodschappenprijs wordt daarom vaak gewaardeerd. Wanneer een onpartijdige club als de Consumentenbond jou dan (in december 2018) de goedkoopste retailer noemt met een bepaald mandje, kan de vlag uit. Dirk haakt in met een speciale campagne.
Verrassende uitkomsten
De Consumentenbond onderscheidt drie type merken: A-merken, huismerken van een supermarkt en budgetmerken. Ten aanzien van zogenoemde ‘budgetmerken’ is Dirk van den Broek het goedkoopste en Spar het duurste. Aldi en Lidl zijn met de budgetmerken verrassend even duur als Albert Heijn. Online supermarkt Picnic scoort nét boven het gemiddelde.
Dirk de goedkoopste
De Consumentenbond peilde de prijzen van ruim 100 artikelen. De laagste prijzen van vergelijkbare producten met vergelijkbare inhoud die behoren tot de categorie Huismerk of Budget merk werden hierbij gemeten. Het blijkt dat voor het complete boodschappenlijstje de klant bij Dirk het goedkoopste uit is.
Directeur Marcel Huizing: 'Dirk hanteert altijd de laagste prijs. Niet alleen met A-merken, vers en biologisch maar dus ook met de dagelijkse artikelen van het Huismerk of het Budgetmerk. Deze prijspeiling van de Consumentenbond bewijst dat wederom. Het scheelt de consument honderden euro’s per jaar.'
Taart
Klanten profiteren volgens Huizing continu van de lage prijzen bij Dirk. Dirk viert met haar klanten dat ze volgens de peiling van de Consumentenbond de goedkoopste is. Daarom zijn van zondag 3 februari tot en met zaterdag 9 februari een doos met 4 Streeptompoucen in de actie voor maar 99 cent en is het promotiemateriaal met een knipoog en vol trots aangepast (zie onder). Marcel Huizing: 'Natuurlijk vieren we deze feestelijke uitslag met onze klanten. En we blijven natuurlijk ook de komende jaren onze klanten verrassen met spectaculair voordeel en ludieke acties. Dat hoort nu eenmaal bij Dirk.'
(PvWK)
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
- Lidl
- even duur
- vergelijk
- Consumentenbond
- Dirk van den Broek
- budgetmerken
- tom pouce
- laagste prijzen
- prijs
- gemeten
- Spar het duurst. Aldi
- discounter
- Marcel Huizing
- Dirk
- prijzen
- vergelijkbare inhoud
- Albert Heijn
- feest
- producten
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Sea Water en Flink brengen... 04-07-2025
- Wibra groeit stevig door met... 04-07-2025
- Nieuwe commerciële strategie Jumbo... 03-07-2025
- Albert Heijn en franchisenemers... 02-07-2025
- Holie's introduceert de Sugar-Score02-07-2025
- Veggies First: van bijgerecht naar... 01-07-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers