CBL: Zet economie bovenaan boodschappenlijstje verkiezingen 2021
- Food-en-retail
- 16 jun 2020 @ 00:01
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - PolitiekMarketing
- 16 jun 2020 @ 00:01
- Peter van Woensel Kooy
'Geef ruimte aan de economie.' Deze boodschap geeft het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) mee voor de partijprogramma’s voor de Tweede Kamerverkiezingen van volgend jaar.
'Aan het begin van de nieuwe economische crisis hebben bedrijven ruimte nodig om te kunnen innoveren en experimenteren, zodat ondernemers kunnen blijven ondernemen en medewerkers hun brood kunnen blijven verdienen. Als grote werkgever vindt de branche het bovendien belangrijk dat de overheid samen met bedrijven investeert in duurzame inzetbaarheid van werknemers', verklaar het CBL.
Branche voelt verantwoordelijkheid
'Supermarkten en foodservicebedrijven voelen meer dan ooit hun verantwoordelijkheid naar de 4 miljoen consumenten die elke dag boodschappen komen doen, naar de 300.000 medewerkers die zorgen dat de winkels draaien en de schappen gevuld zijn, en naar de ketenpartners met wie de branche gezamenlijk zorgt voor gezond, veilig, duurzaam, lekker en betaalbaar voedsel.'
Gezond en duurzaam
In de supermarkt moet de consument kunnen kiezen voor gezonde en duurzame producten. Keuzevrijheid is een groot goed. Op sommige punten kan de consument echter baat hebben bij wetgeving en kan wetgeving zorgen voor een gelijk speelveld tussen bedrijven, stelt de belangenbehartiger van de supermarktbranche en foodservicebedrijven.
Boodschappenlijstje
Om ondernemers, werknemers en consumenten vooruit te helpen, heeft het CBL een kort boodschappenlijstje voor de politieke partijen:
* Geef ruimte aan de economie
* Investeer in Leven Lang Leren
* Maak voedselonderwijs onderdeel van het curriculum
* Stel Nutri-Score verplicht op alle verpakkingen
* Steun Europese wetgeving over Due Diligence
* Stel minimumeisen aan duurzaamheid en dierenwelzijn bij de productie van vlees
* Maak handhaving en Europees recyclebeleid speerpunten bij het tegengaan van zwerfafval
Een korte toelichting op deze punten is te lezen in deze CBL-input voor de verkiezingsprogramma’s. De volgende Tweede Kamerverkiezing vindt in beginsel plaats op 17 maart 2021.
(PvWK)
Over het CBL
'Het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) behartigt de belangen van de supermarktbranche en foodservicebedrijven in Nederland. De levensmiddelenhandel draagt voor ruim 10% bij aan het Bruto Nationaal Product. De branche biedt werkgelegenheid aan ruim 300.000 mensen en is daarmee één van de grootste werkgevers van Nederland. Dagelijks doen vier miljoen consumenten hun boodschappen in supermarkten die het CBL vertegenwoordigt. '
(bron: CBL)
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
- Centraal Bureau Levensmiddelenhandel
- maart 2021
- volgend jaar
- partijprogramma
- corona
- conjunctuur
- retail
- boodschap
- politiek
- Tweede Kamerverkiezingen
- economie
- merk
- ruimte
- CBL
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Rivièra Maison tot verrassing woonbranche failliet
- Veggies First: van bijgerecht naar craving
- Nieuwe commerciële strategie Jumbo werpt eerste vruchten af
- Eén swipe mixt twee bonensoorten: Philips Baristina promoot...
- Dirk krijgt hoogste score in YouGov / Distrifood-rapport
- Krekels op het menu: Kriket komt naar Nederland
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Sea Water en Flink brengen... 04-07-2025
- Wibra groeit stevig door met... 04-07-2025
- Nieuwe commerciële strategie Jumbo... 03-07-2025
- Albert Heijn en franchisenemers... 02-07-2025
- Holie's introduceert de Sugar-Score02-07-2025
- Veggies First: van bijgerecht naar... 01-07-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers