Kruidvat en Unilever verzorgen 5K pakketten voor Armoedefonds

- Food-en-retail
- 26 jan 2026 @ 08:00
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - Geen tag
- 26 jan 2026 @ 08:00
- Peter van Woensel Kooy
Kruidvat en Unilever hebben 5.000 verzorgingspakketten gedoneerd aan het Armoedefonds. Met de donatie krijgen duizenden mensen die te maken hebben met verzorgingsarmoede een meer 'affordable' start van het nieuwe jaar, stellen de gevers.
De pakketten zijn tijdens een gezamenlijke inpakactie in december samengesteld door vrijwilligers van beide bedrijven en worden vanaf deze week verspreid via het netwerk van het Armoedefonds.
Verzorgingsarmoede is een groeiend maatschappelijk probleem. Ongeveer één op de vijf Nederlanders kan zich soms of regelmatig geen dagelijkse verzorgingsproducten veroorloven, zoals tandpasta, deodorant of wasmiddel. Dit kan leiden tot schaamte en sociale isolatie. Via de samenwerking met het Armoedefonds komen producten van Kruidvat en Unilever direct terecht bij mensen die deze ondersteuning nodig hebben.
De pakketten bevatten vijftien verzorgingsproducten, variërend van wasmiddel en bodylotion tot parfum en andere persoonlijke verzorgingsartikelen. Ze worden uitgegeven via lokale hulporganisaties die zijn aangesloten bij het Armoedefonds.
Volgens Robbert de Vreede, ceo van Unilever Nederland, onderstreept de actie het belang van samenwerking. ‘Met deze donatie van 55.000 verzorgingsproducten willen we verzorgingsarmoede helpen verminderen. Het gaat niet alleen om de producten zelf, maar ook om het signaal dat persoonlijke verzorging voor iedereen bereikbaar moet zijn.’
Ook Kruidvat benadrukt het gezamenlijke karakter van de actie. Ed van de Weerd, ceo van AS Watson Benelux: ‘De betrokkenheid tijdens de inpakactie laat zien wat we samen kunnen bereiken. De pakketten bieden duizenden gezinnen een goede start van het jaar.’
Henk de Graaf, directeur van het Armoedefonds, wijst op de bredere impact. ‘Verzorgingsarmoede is vaak onzichtbaar. Deze pakketten helpen mensen niet alleen praktisch, maar geven ook vertrouwen om weer mee te doen zonder schaamte.’
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Horecava 2026: Omzet horeca groeit licht - awards uitgereikt -...
- [column] Wie heeft de laagste? Prijzenoorlog in de supermarkt
- Westland Kaas viert 90-jarig jubileum op kaasmarkt in Huizen
- Stella Artois officieel terug in Nederland
- Rebranding Simon Lévelt focust op smaaksensatie
- Prijsstijgingen stuwen supermarktomzet naar €51,1 miljard
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Kruidvat en Unilever verzorgen... 26-01-2026
- Albert Heijn doneert ruim kwart... 23-01-2026
- Leisuremerk Center Parcs versnelt... 23-01-2026
- FNLI scherpt reclamecode verder aan22-01-2026
- Unox en Chocomel warmen Jumbo op22-01-2026
- Amac opent flagshipstore op Zuidas22-01-2026
MarketingTribune Events
- 9apr 2026
Branded Content Event
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025




