Telegraaf stapt uit Blendle Premium
- Media
- 5 okt 2017 @ 14:22
- Link
-
Redactie Media
Redactie
MarketingTribune - ContentVerdienmodellenJournalistiekDagbladuitgevers
- 5 okt 2017 @ 14:22
- Redactie Media
Opnieuw een tegenvaller voor Blendle: na het vertrek van NRC stapt nu ook De Telegraaf deels uit de media-kiosk. De krant van wakker Nederland wil niet meer verbonden zijn aan de dienst Blendle Premium, waarbij lezers voor 10 euro per maand dagelijks twintig stukken mogen lezen.
De Telegraaf heeft inmiddels het contract met Blendle Premium opgezocht, dus zullen stukken uit de krant over enkele maanden niet meer te lezen zijn via de abonnementsdienst. De Telegraaf blijft wel de complete krant aanbieden via Blendle en losse artikelen verkopen via het platform.
Hoofdredacteur Paul Jansen laat aan Villamedia.nl weten dat zijn krant stopt met Premium omdat Blendle via dit abonnement bundels van artikelen verkoopt en zo te veel op de stoel van de uitgever gaat zitten. Bovendien zouden de verhalen te goedkoop worden aangeboden. Het zijn dezelfde redenen waarom NRC Handelsblad (eveneens eigendom Mediahuis) eerder helemaal met Blendle stopte.
'Blendle Premium is een succes'
Alexander Klöpping van Blendle heeft verbaasd gereageerd op de opzegging. Volgens hem is Premium een succes. Cijfers noemt hij niet, maar op de Blendle-blog schrijft hij: ‘Blendle-gebruikers maakten dit jaar een bedrag aan De Telegraaf over waarmee de jaarsalarissen van zes jonge journalisten betaald kunnen worden. Kost niks en het levert centen op van een doelgroep die normaal niet betaalt voor journalistiek.’
De kritiek van De Telegraaf en eerder NRC staat niet op zichzelf. Eerder hadden uitgevers kritiek op een marketingactie van Blendle waarbij het platform te veel content zou weggeven.
-
Redactie Media
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/media/
- Profiel »
- Mediahuis
- artikelen
- uitgever
- NRC
- Paul Jansen
- verdienmodel
- gestopt
- Blendle
- Telegraaf
- abonnement
- Blendle Premium
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Ziggo Sport vernieuwt visuele... 23-01-2026
- Pathé trakteert op popcorn tijdens... 19-01-2026
- TikTok scherpt handhaving... 16-01-2026
- Ad Alliance versnelt Polestar met... 13-01-2026
- DPG Media neemt Linda. over09-01-2026
- Tien jaar Het Perfecte Plaatje:... 08-01-2026
MarketingTribune Events
- 9apr 2026
Branded Content Event
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025

