Festivals digitaliseren: pinnen leidt tot hogere besteding

- Online
- 5 aug 2025 @ 08:45
- Link
-
Tamara de Vos
Allround redacteur
BBP Media - Geen tag
- 5 aug 2025 @ 08:45
- Tamara de Vos
Contactloos betalen wint terrein op Nederlandse festivals, blijkt uit onderzoek van betaalprovider MyPos. Steeds meer evenementen vervangen traditionele consumptiemunten door digitale betaalopties. Volgens de respondenten is pinnen sneller, handiger en verhoogt het zelfs de omzet
Uit het onderzoek van MyPos, uitgevoerd door Multiscope onder 1.011 Nederlanders, blijkt dat 73 procent contactloos betalen met een pinpas onmisbaar vindt op festivals. Ook de mobiele telefoon wint aan populariteit: 47 procent betaalt het liefst via smartphone. Slechts 12 procent houdt vast aan de traditionele consumptiemunten.
Een belangrijk voordeel van direct betalen, zo geeft 61 procent aan, is dat bezoekers niet met overgebleven muntjes blijven zitten. Zeven op de tien festivalgangers kiezen daarom bewust voor de pinpas, om geen losse munten mee te hoeven nemen.
Invloed op bestedingen
Voor organisatoren kan het digitale betaalsysteem ook commercieel aantrekkelijk zijn. Bij 22 procent van de bezoekers verlaagt contactloos betalen de drempel om een extra drankje of snack te halen. Op een festival met 60.000 bezoekers, zoals Lowlands, betekent dit ruim 10.000 extra transacties. Vooral jongeren tussen de 18 en 34 jaar (36%) geven aan gevoeliger te zijn voor dit gemak. In België ligt dat percentage met 46 procent zelfs nog hoger.
‘Het tijdperk van rondslingerende consumptiemuntjes loopt ten einde’, zegt Chris Brillouet, Country Manager MyPos Benelux. ‘Bezoekers willen vooral gemak en snelheid aan de bar. Uit het onderzoek blijkt dat het ook goed is voor de omzet: één op de vijf bestelt sneller iets extra’s als ze kunnen pinnen. Voor organisatoren is het dus slim om werk te maken van eenvoudige en snelle betaalopties die passen bij de verwachtingen van het publiek.’
Betalen voor toiletbezoek
Niet alleen eten en drinken worden liever gepind; ook betalen voor toiletgebruik gebeurt bij voorkeur digitaal. Een meerderheid (58%) vindt contant betalen voor een wc-bezoek in 2025 ouderwets.
-
Tamara de Vos
- Werkt bij: BBP Media
- Functie: Allround redacteur
- Website:https://bbpmedia.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Festivals digitaliseren: pinnen... 05-08-2025
- Thebe en Hello 24/7 lanceren app... 04-08-2025
- Zuckerberg deelt nieuwe visie op... 01-08-2025
- Rijksoverheid lanceert social-first... 30-07-2025
- [update] Creatieve sector alert op... 17-07-2025
- Nederlanders shoppen bewust en... 10-07-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers