Waarschijnlijk is dit ook al gedaan
- Algemeen
- 17 jan 2014 @ 09:00
- Link
-
Wouter van der Pauw
creatief directeur, partner
Brand New Telly Industries - Creatie
- 17 jan 2014 @ 09:00
- Wouter van der Pauw
Je hoort het steeds vaker in reclameland. Een drietal woorden met heel veel lading: “Is al gedaan”. En het is niet alleen van deze tijd, Albert Einstein boog zich decennia geleden al over dit probleem. Zijn motto: “Creativity is knowing how to hide your sources”.
Iets wat door websites als Joe la Pompe niet meer mogelijk is. En het klopt, die campagnes zijn vaak aftreksels van aftreksels. Maar doet het ertoe? Moet alles origineel zijn of gaat het om de impact die je ermee realiseert?
Neem de nieuwe film van NZ Transport Agency.
Geniaal als je het mij vraagt, maar het concept kennen we al van het in 2007 geschoten filmpje van de Thaise regering. Een geheel andere film, maar hetzelfde concept.
Als alles origineel zou moeten zijn, zou ook niemand de Christmas Miracle van WestJet kennen. En dat zou doodzonde zijn. Dit idee wordt namelijk al sinds 2009 uitgevoerd door een Spaanse luchtvaartmaatschappij. Het enige verschil: WestJet maakte er een filmpje van. Een filmpje dat maar liefst 35 miljoen keer bekeken is.
Dus de vraag is: gaat het om een oorspronkelijk idee, de briljante executie of de impact ervan? In tv-land zijn ze eruit. Programmamakers vinden het geen enkel probleem om aan de 27ste verbastering van een talentenshow te werken. Enige graadmeter is het kijkcijfer dat ze ermee halen. En daar zit best wat in.
-
Wouter van der Pauw
- Werkt bij: Brand New Telly Industries
- Functie: creatief directeur, partner
- Website:http://www.brandnewtelly.com/
- Profiel »
- WestJet
- Joe la Pompe
- originaliteit
- creativiteit
- NZ Transport Agency
- Christmas Miracle
- Wouter van der Pauw
- kijkcijfers
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
MarketingTribune Events
- 16jun 2026
Twinkle Topics
- 16jul 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

