MailDB en KVGO pleiten voor langere overgangsperiode Ja/Ja-sticker
- B2b
- 25 jun 2020 @ 11:07
- Link
-
Lucas Boon
redacteur
BBP Media - MarketingTribune - Reclame
- 25 jun 2020 @ 11:07
- Lucas Boon
De Rechtbank Den Haag heeft gisteren geoordeeld dat de Ja/Ja-sticker per 1 juli in de gemeente Den Haag mag worden ingevoerd. De Vereniging Mail Distributie Bedrijven (MailDB) en het Koninklijk Verbond Grafische Ondernemingen (KVGO) vinden deze overgangstermijn te kort.
MailDB, KVGO en twee verspreiders van reclamedrukwerk vinden de overgangstermijn naar het nieuwe systeem in Den Haag van drie maanden te kort en vorderden in een kortgedingprocedure een langere overgangstermijn. De voorzieningenrechter heeft de vordering afgewezen. Eerder genoemde partijen gaan in hoger beroep tegen deze uitspraak.
De gemeenteraad van Den Haag heeft op 26 maart 2020 besloten om een opt-in system vast te stellen en per 1 juli 2020 feitelijk in te voeren. Hierdoor mogen ongeadresseerde reclamedrukwerken met ingang van 1 juli 2020 alleen worden bezorgd in brievenbussen waarbij een Ja/Ja-sticker is geplakt.
MailDB en KVGO laten weten: 'De termijn van drie maanden tussen vaststelling van de gewijzigde Afvalstoffenverordening en de feitelijke inwerkingtreding vinden wij veel te kort. De gemeente Den Haag heeft bovendien ten onrechte geen rekening gehouden met een eerdere uitspraak van de rechter in Rotterdam en weigert ook, ten onrechte, het oordeel van de Hoge Raad af te wachten. In een soortgelijke procedure van MailDB en KVGO tegen de gemeente Rotterdam oordeelde de rechter dat een redelijke invoeringstermijn 20 maanden is. Die 20 maanden begint te lopen op het moment dat er in de gemeenteraad het besluit is genomen. Die termijn volgt ook uit de uitspraken van de Rechtbank Amsterdam en Gerechtshof Amsterdam.'
De voorzieningenrechter in Den Haag heeft de vordering afgewezen en MailDB en KVGO daarmee in het ongelijk gesteld. De voorzieningenrechter is namelijk van mening dat er al eerder dan op 26 maart 2020 voldoende aanwijzingen waren dat het opt-in systeem in Den Haag zou worden ingevoerd.
Beeld via MailDB.
-
Lucas Boon
- Werkt bij: BBP Media - MarketingTribune
- Functie: redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Unravel: Wie is de ware CEP-kampioen... 19-03-2026
- Brett Gaasbeek (McDonald's):... 16-03-2026
- Marketingtransfers week 10, 202613-03-2026
- Jacintha Verdegaal (Haskoning):... 10-03-2026
- Marketingtransfers week 9, 202606-03-2026
- Waarom adverteerders een agent nodig... 04-03-2026
MarketingTribune Events
- 9apr 2026
Branded Content Event
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Rijd je merk naar de spotlight: activatie die jouw doelgroep niet mist
- Ontgrendel het brein: neuro-contextual ads die de aandacht grijpen
- Wil je PR met resultaat? Download dan Counter's PR Playbook
- B2B Ecommerce Compass 2026: Van digitale volwassenheid naar intelligente en agentic commerce
- De Gids voor AI klantenservice

