Tumult rond nieuwe Jaguar-campagne

- Bureaus
- 25 nov 2024 @ 11:00
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - ShowroomtrafficMarketing
- 25 nov 2024 @ 11:00
- Peter van Woensel Kooy
'Oh fuck, Jaguar, what have you done?', verzucht marketingprofessor Mark Ritson. In de nieuwe campagne van het legendarische Britse automerk is geen auto te zien, zelfs in Nederland is hij (mede hierdoor?) het gesprek van de dag onder merkdenkers.
'Van merkliefde voor Jaguar kun je me zeker betichten, ik had er vroeger twee. Maar dit...' Op de vrijmibo van bureau Onze Kapel in Haarlem zijn we omringd door autoliefhebbers, maar geen van hen is vol lof over de nieuwste Jaguar-campagne, waarin kunstzinnige types bewegen maar niks op vier wielen rijdt. Verbijsterd is men hier eerder. Op welke borrel en bij welke koffie-automaat in marketingland dan ook klinkt er kritiek. 'Belachelijk'. 'Verkwanseling van de legacy'. 'Surrealistisch.'
Of worden we massaal getrold door het merk?
Onder de paraplu van Tata Motors verkocht zustermerk Land Rover zes keer zoveel auto's als Jaguar, vergoeielijkt Ritson sarcastisch op Marketingweek. 'Het was niet gemakkelijk. Maar de komende twaalf maanden is het enige dat Jaguar waarschijnlijk binnenbrengt, een reeks verontwaardigde koppen in de media.' Hij verwijst naar Britse journalisten die bij de aftrap van de nieuwe positioonering waren en noteert hun reacties, zoals: 'drunken dream' en 'incredibly bizarre'.
Ritson vervolgt in zijn column vandaag: 'The well-respected Gerry McGovern, the chief creative officer in charge of all of this, deserves quite a lot of slack. His work with Land Rover has been exemplary. And given "product" is the most important of the four Ps, we should wait until a new Jag appears next month before rushing to judgement.'
Een andere grote naam die in elk geval wel scoort met zijn eigen merk Tesla, is Elon Musk. Via zijn social medium X reageert hij op de Jaguar campagne met slechts vier woorden: 'Do you sell cars?'
Het zou inderdaad kunnen dat we te vroeg oordelen, zoals Ritson waarschuwt. Dit wordt ook gesuggereerd op socials als Insta (zie onder): wellicht worden we allemaal gefopt door de bizarre 'Copy nothing' Jaguar-campagne. En heeft iedereen het erover, terwijl er over anderhalve week een dijk van een nieuw, zichtbaar model gelanceerd wordt. Onder het motto 'kopieer niet automatisch alles van wat je collega zegt', bijvoorbeeld. Dan was dit topmarketing - als teaser. Zoniet, dan lijkt Jaguar in artisticiteit door het ijs te zijn gezakt. Al zal het merkverhaal van Jaguar dat in 1922 bij de Swallow Side Car Company startte, ook weer niet zo eenvoudig ten onder gaan.
Bekijk de omstreden film in het venster hieronder.
(PvWK, bronnen: MW, MT en Insta | beeld: Jaguar)
- Lees verder op MarketingTribune: [column] Jaguar: De dood of de gladiolen
- UPDATE (6/12/'24): Jaguar lanceert type-00
Worden we getrold door Jaguar? Posting op de socials (Insta)
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
- hoektanden
- consistentie
- troll
- Land Rover
- stunt
- woke
- tvc
- Tata Motor
- Elon Musk
- teaser
- campagne
- copy nothing
- Tesla
- Mark Ritson
- verbijstering
- talk of the town
- Jaguar
- Brits
- kritiek
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Vier nieuwe gezichten bij Gardeners 21-03-2025
- Ontmoet Bobbie en haar familie21-03-2025
- De impact van laaggeletterdheid:... 20-03-2025
- Eerste AI-inhaakbillboard met... 20-03-2025
- NPO kiest team5pm als strategische... 20-03-2025
- Nieuw bureau Nami combineert... 18-03-2025
MarketingTribune Events
- 8apr 2025
Branded Content Event
- 15mei 2025
Retail Media Day
- 12jun 2025
NIMA Marketing Day
De nieuwste selectie whitepapers
- Een zorgvuldige en veilige inzet van AI
- COMMIT Health Club: 4x meer leads tegen lagere kosten
- Congreshacks: maak je event onvergetelijk
- Privacybewuste consumenten: hoogopgeleid, kapitaalkrachtig en onbereikbaar?
- Ensuring Exceptional Experiences in the Digital Contact Center