Marketingstrateeg Klomp: 'Primark is tijdelijk fenomeen'
- Food-en-retail
- 5 dec 2016 @ 09:40
- Link
-
Redactie Food en Retail
Redactie
MarketingTribune - MVOWinkelen
- 5 dec 2016 @ 09:40
- Redactie Food en Retail
Naast C&A is op het Amsterdamse Damrak 77 de nieuwe flagshipstore van Primark Nederland geopend. De winkel is de zestiende vestiging in Nederland en wordt de mooiste van Nederland van de modeketen, belooft het modemerk. De nieuwe Primark biedt 8.287 vierkante meter winkelgenot, verdeeld over zeven verdiepingen. De meningen over het merk zijn echter verdeeld. 'Zodra de andere ketens meer betekenis toevoegen aan hun merk, vervalt de voorkeur voor dumpkwaliteit zonder inhoud', zegt marketingstrateeg Kees Klomp tegen MarketingTribune.
'Het wachten is voorbij. Primark, een van Europa's meest toonaangevende modeketens, opent op het Amsterdamse Damrak de zestiende winkel in Nederland. De nieuwe winkel beschikt over zeven verdiepingen met amazing fashion at amazing prices voor het hele gezin. Net op tijd voor de feestdagen', schrijft de retailketen in een branded content omslag om dagblad Metro heen. Men claimt de laatste modetrends te bieden, daarnaast 'trend rooms', gratis wifi en een recharge-ruimte voor shoppers die graag even willen zitten en hun telefoon willen opladen. Als kersttrends kondigt Primark 'metallic' aan: alles wat glimt en glinstert is key voor de feestdagen dit jaar. En in de flagshipstore te koop.
Erg trots
'Primark Damrak is een hele speciale winkel waar we erg trots op zijn. Niet alleen vanwege de grootte, maar ook vanwewge de unieke locatie: hartje Amsterdam en pal naast de mooie, recent gerenoveerde Beurspassage', zegt managing director Primark Nederland en Belgie, Ronald Voogt.
Kritiek op Primark
Het is een prachtig nieuw pand, waaraan lang is gewerkt. Maar er is ook kritiek, vooral op de dumpprijzen, de productie en de wegwerpkwaliteit van het merk. Overall: weinig duurzaam. Maar je komt er wel met volle tassen vandaan tegen low budget. 'Goed nieuws voor mensen zonder smaak of ethisch besef, slecht nieuws voor alle andere mensen: op het Damrak in Amsterdam heeft Primark zojuist haar grootste winkel van Nederland geopend', schrijft Powned.tv online ironisch, 'Het ding zal werk bieden aan 710 werknemers, waarvan eenderde in principe uit voormalige werklozen bestaat, beweert RTV NH. De rest van de werknemers van de dumpwinkel neemt vermoedelijk de overstap uit de top van het zakenleven.'
Tijdelijk fenomeen
Volgens MarketingTribune-columnist en merkstrateeg Kees Klomp vormen prijsdumpers zoals Primark een tijdelijk fenomeen. 'Zolang er veel middelmatige formules zonder onderscheid zijn en a-merken hun hogere prijs niet rechtvaardigen, rent jong en oud naar ketens als Primark en Action. Zodra de andere ketens meer betekenis toevoegen aan hun merk, vervalt de voorkeur voor dumpkwaliteit zonder inhoud. En laat men de Primarks weer links liggen', reageert Klomp desgevraagd. Tegen die tijd wordt Primark dan noodgedwongen zelf wat duurzamer, is de verwachting. Of gaat op de fles.
Hoge verwachtingen
Uit het Retail Merkenonderzoek 2015 van Hendrik Beerda Brand Consultancy in opdracht van RetailTrends (n=1875) kwam Primark toch mooi naar boven. Aan consumenten werd gevraagd van welke formules zij de hoogste groeiverwachtingen hadden. Bol.com stond vorig jaar op de eerste plaats, gevolgd door Action (2) en Lidl (3). Opvallend was toen dat consumenten hoge verwachtingen hadden van de groei van discounters. Zowel Action, Lidl, Primark (5) als Aldi (10) hebben een plek in de top tien over 2015 van retailers met de grootste groeiverwachtingen. Jumbo is terug te vinden op plaats acht. Albert Heijn stond niet in de top tien. We zullen zien hoe gaat het deze nieuwe Primark-vestiging en of er nog kruisbestuiving met huurbaas en buurman C&A zal zijn. Samen trekken ze ongetwijfeld meer publiek. Er worden op het Damrak per dag rond de 10.000 mensen verwacht, meldt Primark. De zaak zal zeven dagen per week open zijn. (PvWK)
-
Redactie Food en Retail
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/food-en-retail/
- Profiel »
- flagshipstore
- ethisch besef
- Amsterdam
- smaak
- C&A
- mvo
- lage prijzen
- nieuws
- Primark
- Primark Nederland
- mensen
- Kees Klomp
- marketingstrateeg
- MarketingTribune
- kritiek
- Damrak
- productie
- discount
- dumpprijzen
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- EasyToys en Kesbeke lanceren augurkvormige vibrator
- [marketeer 221] Lennart van Bolderick (Boldwool): 'De...
- Dr. Oetker lanceert exclusief 'niet-bestaand' evenement Club...
- Just Eat Takeaway gaat farmaceutische producten thuisbezorgen
- Ekoplaza uitgeroepen tot meest duurzame merk van Nederland
- Kruidvat stoot bol van troon als sterkste retailmerk
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Fatbike versus Pieper Bike:... 21-03-2025
- Doritos lanceert mixed reality... 21-03-2025
- Unilever verkoopt The Vegetarian... 20-03-2025
- Marit van Egmond vertrekt bij Albert... 20-03-2025
- EasyToys en Kesbeke lanceren... 20-03-2025
- Kesbeke winnaar FavorFlav Food Top... 20-03-2025
MarketingTribune Events
- 8apr 2025
Branded Content Event
- 15mei 2025
Retail Media Day
- 12jun 2025
NIMA Marketing Day
De nieuwste selectie whitepapers
- Een zorgvuldige en veilige inzet van AI
- COMMIT Health Club: 4x meer leads tegen lagere kosten
- Congreshacks: maak je event onvergetelijk
- Privacybewuste consumenten: hoogopgeleid, kapitaalkrachtig en onbereikbaar?
- Ensuring Exceptional Experiences in the Digital Contact Center