Arla biologische zuivel in duurzaamste pak van Nederland
- Food-en-retail
- 1 mei 2018 @ 09:06
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - MarketingIntroductie
- 1 mei 2018 @ 09:06
- Peter van Woensel Kooy
De biologische melk, karnemelk en yoghurt van Arla zit vanaf nu in 'het meest duurzame zuivelpak van Nederland'. Voor het nieuwe zuivelpak wordt 100% ongebleekt bruin karton gebruikt.
Ook de gladde afwerking die bij de reguliere verpakking aan de buitenkant zat, ontbreekt., aldus Arla. 'Deze innovatie in combinatie met de toepassing van hernieuwbare kunststof zorgt ervoor dat de CO2-uitstoot per verpakking met 34% is gereduceerd. Arla, marktleider in biologische zuivel verkoopt per jaar bijna 30 miljoen pakken. Met dit duurzame zuivelpak bespaart Arla 272 ton aan CO2-uitstoot. Dit is net zoveel als de dagelijkse CO2-uitstoot van ruim 9.900 Nederlanders. Om de verpakking klimaatneutraal te produceren compenseert Arla de resterende 539 ton CO2-uitstoot door een samenwerking met Trees for All. Deze organisatie plant nieuwe bomen aan die CO2 nodig hebben om te groeien.'
'Wij zijn trots dat wij als eerste van Nederland onze biologische zuivel in het meest duurzame zuivelpak kunnen aanbieden', vertelt Dennis Iseger, CSR & Communication Manager van Arla Foods aan MarketingTribune. 'De verpakkingsinnovatie van Elopak is een enorme stap voorwaarts op het gebied van duurzaamheid en sluit perfect aan bij de filosofie van Arla.'
'De introductie van deze revolutionaire verpakking gemaakt van natuurlijk bruin, ongebleekt karton is het resultaat van een goede samenwerking tussen Arla en Elopak. Deze verpakking heeft een zeer onderscheidende, natuurlijke uitstraling', aldus Inge Eggermont, Environment & Public Affairs Manager Elopak. Elopak ontwikkelde voor Arla het meest duurzame zuivelpak door verschillende elementen van de verpakking te innoveren. De vernieuwingen op een rij volgens Arla:
1. Gebruik van 100% ongebleekt bruin karton, wat beter is voor het milieu
2. Voor de productie van de dop en de coating wordt uitsluitend hernieuwbaar kunststof gebruikt, gemaakt van organisch materiaal
3. De vernieuwde drankenkartons zijn 100% klimaatneutraal, Arla compenseert de resterende CO2-uitstoot door een samenwerking met Trees for All. Deze organisatie plant nieuwe bomen in Bolivia die de CO2 gebruiken om te groeien.
Gedoseerde invoering
Vanaf dit weekend voert Arla de nieuwe verpakking van Arla Biologisch naar eigentijds ontwerp van Proud Design gedoseerd in, meldt het zuivelmerk. Als eerste gaan de 1 liter pakken biologische melk, karnemelk en yoghurt over. De 250ml, 500ml en 1,5 liter verpakkingen volgen later.
(PvWK)
Lees op ons platform Design meer over de Arla ontwerp-aspecten
Over Arla Foods
'Arla Foods is een internationale zuivelcoöperatie met 11.200 melkveehouders in 7 landen: Denemarken, Zweden, Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Nederland, België en Luxemburg. Arla Foods is de grootste producent van biologische zuivel in de wereld en is ook in Nederland marktleider.'
(bron: Arla Foods)
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
- marketing
- CSR & Communication Manager
- Elopak
- CO2
- produceren
- zuivel
- Dennis Iseger
- Proud Design
- klimaatneutraal
- zuivelpak
- verpakking
- Arla
- food
- aanbieden
- design
- Arla Foods
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Betaalbare diamant centraal in nieuwe Zeeman-campagne
- Albert Heijn kiest Jeroen van Koningsbrugge als nieuwe...
- [marketeer 230] Isabelle Pinckaers - Head of Marketing Podimo
- Horroriconen komen samen op Fanta Halloween verpakkingen
- [column] Zo raakt je duurzaamheidsboodschap wél: menselijkheid...
- Categoriewinnaars 'ABN Amro Retailer of the Year 2025-2026...
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Dumfries helpt tieners leren... 15-09-2025
- Nescafé Dolce Gusto brengt nieuw... 12-09-2025
- Heineken 0 punt 0 bereikt 10K... 11-09-2025
- Kruidvat versterkt... 08-09-2025
- Fritz-kola introduceert Mischmasch... 08-09-2025
- Albert Heijn zet tech in tegen... 08-09-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Ontdek de kracht van merkactivatie
- Boost je omzet met deze top 10 marketing automations
- Boost engagement & retention with proven gamification strategies
- AI Alone won't save CX. Resolution will.
- Een bewust slanker technologielandschap
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- Retail transformeren voor de toekomst: gids voor Unified Commerce
- De basis voor omnichannel succes