Humor en gedragspsychologie tegen cybercrime
.jpg)
- Online
- 15 okt 2025 @ 10:25
- Link
-
Imke Walenberg
Hoofdredacteur Online
MarketingTribune - Geen tag
- 15 okt 2025 @ 10:25
- Imke Walenberg
Cybercrime is een groeiend probleem dat inmiddels bijna iedereen raakt: volgens recente cijfers kreeg driekwart van de Nederlanders er het afgelopen jaar mee te maken. Vaak ligt de oorzaak dichter bij huis dan gedacht, apparaten die niet tijdig worden geüpdatet. Om dat bewustzijn te vergroten, lanceert het Ministerie van Economische Zaken in samenwerking met Havas Lemz en Duwtje de nieuwe campagne ‘Doe je Updates’.
De campagne borduurt voort op het vorig jaar geïntroduceerde karakter van een slimme speaker die waarschuwt voor ‘domme’ apparaten. Naast vier humoristische video’s bestaat de campagne uit drie branded content-afleveringen, gepresenteerd door Tim Senders (Streetlab). Samen met een ethisch hacker onderzoekt hij bij mensen thuis hoe veilig hun slimme apparaten eigenlijk zijn. 'Digitale dreiging is reëel, maar voelt voor veel mensen te abstract,' zeggen creatief directeuren Merien & Rein van Havas Lemz. 'Door het luchtig en persoonlijk te maken, brengen we het onderwerp dichterbij.'
Een opvallende aanvulling is de PR-actie waarin demissionair minister Karremans stage loopt bij een ethisch hacker. Tijdens die snuffelstage ontdekt hij hoe eenvoudig slecht beveiligde apparaten, van routers tot smart-tv’s, te kraken zijn. 'Online veiligheid is geen vanzelfsprekendheid,' aldus Karremans.
Met ‘Doe je Updates’ wil het ministerie Nederlanders aansporen hun slimme apparaten beter te beveiligen. Dat is hard nodig: 89 procent van de huishoudens beschikt inmiddels over slimme apparaten, maar miljoenen daarvan worden zelden geüpdatet. De campagne laat zien dat gedragsverandering soms begint met één simpele klik.
-
Imke Walenberg
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur Online
- Website:https://nl.linkedin.com/in/imkewalenberg
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Transavia laat nieuwe merkidentiteit zien met campagne Niet...
- [column] Amazon belooft poort richting wereldtoneel te openen...
- Albert Heijn maakt AH App meertalig met hulp van AI
- Just speelt in op jongerencultuur met campagne ‘moetje of wilje’
- Waarom e-mailmarketing nog steeds de basis is van digitale...
- Inter Milan introduceert digitaal loyaliteitsplatform Interista
Laatste Nieuws
- Just speelt in op jongerencultuur... 12-11-2025
- Waarom e-mailmarketing nog steeds de... 12-11-2025
- Inter Milan introduceert digitaal... 12-11-2025
- Albert Heijn maakt AH App meertalig... 06-11-2025
- Transavia laat nieuwe merkidentiteit... 04-11-2025
- [column] Amazon belooft poort... 03-11-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Waarom de échte strijd nog steeds op de winkelvloer wordt gewonnen
- Klaar voor Black Friday?
- De Future Shopper 2025 report: de belangrijkste shoppertrends die jij moet weten
- Van 'one sizes fits all' naar hyperpersonalisatie in e-mail
- Ben jij klaar voor Wero? De nieuwe Europese betaalmethode komt eraan
- The State of AI in Customer Experience 2025

