'Biertje?' terug van weggeweest
- Bureaus
- 9 sep 2019 @ 14:26
- Link
-
Lucas Boon
redacteur
BBP Media - MarketingTribune - Campagnes
- 9 sep 2019 @ 14:26
- Lucas Boon
Heineken lanceert vandaag een nieuwe campagne waarin Nederlandse vindingrijkheid, pragmatisme en een gezonde dosis zelfspot centraal staan. Het bierkratje en de beroemde slogan ‘Biertje?’ moeten dit idee kracht bijzetten. De campagne is ontwikkeld door Cloudfactory en Publicis.
Josefien Olij, marketing manager bij Heineken, laat weten: 'Als Nederlands merk willen we écht connectie maken met iedereen in het land. In deze nieuwe campagne laten we op ludieke wijze zien hoe Heineken en het krat altijd al onderdeel zijn geweest van de Nederlandse samenleving. Nederland is bij uitstek een krattenland: er zijn maar liefst 4,6 miljoen Heineken-kratten in omloop en het krat is daarnaast onze meest verkochte en duurzame verpakking. Tevens wordt het krat niet alleen gebruikt om bier in te vervoeren, maar bijvoorbeeld ook als bijzettafel of fietsmand.'
Frisse blik
De slogan 'Biertje?' uit 2002 maakt in de nieuwe campagne, ontwikkeld door Cloudfactory en Publicis, zijn comeback. David Lette, marketing directeur van Heineken Nederland, zegt: 'De slogan nodigt uit om met een frisse blik naar de wereld te kijken en juist daar staan Nederlanders om bekend. Met een biertje maken we connectie, doen we nieuwe ideeën op of maken we een lastig gesprek wat luchtiger. Mooi om daar met ons product, of dat nu alcoholhoudend of -vrij is, een rol in te kunnen spelen.'
De campagne gaat live via de social media-kanalen van Heineken en is vanavond voor het eerst te zien in de reclameblokken op Nederlandse televisie. Bekijk de tv-campagne hieronder:
-
Lucas Boon
- Werkt bij: BBP Media - MarketingTribune
- Functie: redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Primera start 'Het begin van iets... 22-06-2026
- Artis brengt vernieuwd Aquarium... 18-06-2026
- Odido lanceert Startphone voor... 17-06-2026
- Adnight lanceert dagconferentie in... 17-06-2026
- Aldi scoort beste WK-reclame ooit16-06-2026
- Buutvrij kiest voor live merkbeleving16-06-2026
MarketingTribune Events
- 16jul 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 29sep 2026
CustomerFirst Congres
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

