McDonald's vervangt happy meal-speeltje door superheld-poppetje
- Bureaus
- 19 nov 2019 @ 11:57
- Link
-
Lucas Boon
redacteur
BBP Media - MarketingTribune - FoodRetailCampagnesSponsoring
- 19 nov 2019 @ 11:57
- Lucas Boon
Fastfoodketen McDonald's vervangt de speeltjes in de happy meals eenmalig door superhelden-poppetjes genaamd McNificents. De actie is onderdeel van een campagne, ontwikkeld door TBWA\Neboko, die het belang van het Ronald McDonald Kinderfonds moet laten zien.
De begeleidende campagne vertelt de persoonlijke verhalen van drie kinderen (zie foto) die achter de poppetjes schuilgaan. Fleur, die kampt met terugkerende poliepen op haar stembanden. Juliën, die werd geboren met een vergroeide slokdarm en luchtpijp. En Keano, die door een aangeboren hartafwijking op zijn 10e een hartaanval kreeg en in coma raakte. De actiepoppetjes zijn volledig naar hun beeld vormgegeven.
Anemarie Swijtink, director marketing, communications & consumer insights bij McDonald's Nederland, laat weten: 'Het happy meal staat symbool voor onze inmiddels 35-jarige band met het Ronald McDonald Kinderfonds. Met de McNificents voegen we daar nog een extra dimensie aan toe en ik vind het prachtig om te zien hoe Fleur, Keano en Juliën hun verhaal via de poppetjes én de animaties vertellen.'
De campagne werd ontwikkeld door TBWA\Neboko. Om de McNificents tot leven te laten komen in de actiepoppetjes en animaties werd The Ambassadors ingeschakeld. Darre van Dijk, chief creative officer bij TBWA, zegt: 'Het is een bijzondere en emotionele campagne geworden. Iedereen die betrokken was bij de totstandkoming ervan, van de animatie tot de poppetjes en de verhalen van de kinderen, heeft met veel liefde een bijdrage geleverd. Dat zie je overal in terug.'
Bij iedere aankoop van een happy meal doneert McDonald's aan het Ronald McDonald Kinderfonds. De campagne loopt tot en met 27 november op televisie, online en social media. Alleen op 27 november zijn de happy meal-poppetjes bij McDonald's te verkrijgen.
-
Lucas Boon
- Werkt bij: BBP Media - MarketingTribune
- Functie: redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Sire rekent af met vooroordelen ouderdom
- MediaMarkt kiest Serviceplan als nieuw creatief bureau
- Candid in financieel zwaar weer - moet ex topman uitkopen
- ASN Bank trapt rebranding af met nieuwe campagne
- [column] Gut Amsterdam neemt loopje met waarheid Hertog Jan
- ‘We bouwen aan een cultuur waarin innovatie vanzelfsprekend is’
Laatste Nieuws
- Cortina viert eigenheid met nieuwe... 09-07-2025
- Mad Mojo wil merken van binnenuit... 09-07-2025
- Artis beleef je van zonsopgang tot... 09-07-2025
- Adnight 2025 start met 'Marketing... 09-07-2025
- Digital humans, data en durf, zo... 08-07-2025
- L’Or mixt zomer, stijl en smaak in... 08-07-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers