Van rookworst tot rouwkaars: 100 jaar Hema

Van rookworst tot rouwkaars: 100 jaar Hema
  • Food-en-retail
  • 2 feb 2026 @ 08:27
  • Link
  • Kel Koenen
    Kel Koenen

    Hoofdredacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

Hema trapt haar honderdjarig jubileum af met een nieuwe merkcampagne waarin ‘liefde voor het dagelijks leven’ centraal staat. De campagne gaat vandaag van start met een tv-commercial, ondersteund door een speciaal jubileumlied van Guus Meeuwis. Daarmee onderstreept het merk zijn positie als cultureel ankerpunt in het Nederlandse dagelijks leven.

Het jubileumjaar markeert een eeuw sinds de opening van de eerste Hema-winkel op 4 november 1926 aan de Kalverstraat in Amsterdam. Sindsdien is Hema uitgegroeid tot een merk dat voor veel Nederlanders verweven is met zowel grote levensmomenten als alledaagse routines. Die gedachte vormt de kern van de nieuwe campagne, die niet zozeer terugkijkt, maar vooral stilstaat bij het hier en nu.

Volgens Saskia Egas Reparaz, CEO van Hema, ligt daar ook de blijvende kracht van het merk. Volgens haar was het uitgangspunt van de oprichters ‘een winkel voor iedereen, met praktische en goed ontworpen producten tegen betaalbare prijzen’, een gedachte die volgens haar honderd jaar later nog steeds relevant is. ‘We maken onze producten met liefde, voor iedereen, voor elke dag en elk moment’, stelt Egas Reparaz, die benadrukt dat het jubileum vooral draait om verbondenheid en vooruitkijken.

Muzikaal wordt de campagne gedragen door het speciaal geschreven nummer We Leven Nu, van Guus Meeuwis. Volgens Bas Verheijen, commercieel directeur bij Hema, past de keuze voor Meeuwis naadloos bij het merk. Volgens hem weet de zanger ‘het kleine geluk in alledaagse dingen als geen ander te vangen’, wat het lied tot een ‘feestelijke traktatie’ maakt voor Hema-fans.

Bekijk hieronder de commercial:



Meeuwis noemt de samenwerking zelf ‘bijzonder kloppend’. ‘Hema is een vast gegeven, bijna cultureel erfgoed. We delen de liefde om groots te genieten van het kleine’, zegt hij. Het nummer is vanaf vandaag te beluisteren via streamingdiensten; Hema-medewerkers zijn te horen als achtergrondkoor en het lied vormt de basis van de tv-commercial die nu wordt uitgezonden.


Eerste winkel van Hema aan de Amsterdamse Kalverstraat in 1926

Naast de campagne viert Hema het jubileumjaar met acties, speciale collecties en de terugkeer van de Hema Ontwerpwedstrijd, waarmee nieuw creatief talent wordt uitgedaagd oplossingen te bedenken voor alledaagse problemen.

Kel Koenen

Laatste reacties

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

Partners:

Brand Builders
ChannelUp
Young Perfect

  • MarketingTribune.nl/food-en-retail is het toonaangevende informatieplatform voor en over retail in Nederland. Nieuws, meningen, achtergronden, trends op het gebied van detailhandel en e-commerce? Geen professional in retail kan zonder.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken