[column] Top 5-TikTok-trends: van je stokje gaan, omstreden vermaak en TikTok vs. reality
- Media
- 30 jun 2023 @ 05:10
- Link
-
Thamar en Sietske
social media experts
C2B - Geen tag
- 30 jun 2023 @ 05:10
- Thamar en Sietske
TikTok biedt entertainment, inspiratie én informatie (hallo, nieuwe zoekmachine) voor jong en oud, en is zonder twijfel here to stay. Om bij te blijven, praten TikTok-experts Sietske en Thamar van creatief contentbureau C2B je wekelijks bij over de nieuwste trends, virals en highlights op dit fascinerende platform.
1. SOUND: Miss Rabbit has fainted
Deze week vallen ze bij bosjes: TikTokkers die de viral sound ‘Miss Rabbit has fainted’ gebruiken. Het geluidsfragment, afkomstig uit kinderprogramma Peppa Pig, wordt massaal gebruikt om het gevolg (flauwvallen) van een schokkende of schrikbarende ontdekking uit te beelden. Met name de retail kan goed gebruikmaken van de sound, waarbij je bijvoorbeeld een nieuwe collectie, uitverkocht product of een bizar goede aanbieding op lollige, maar gevatte wijze onder de aandacht kunt brengen.
@annapmack HAHAHA THE FALLING
♬ original sound - R
2. CAPCUT: Bill Hader dancing
Nog stééds is de trending song van afgelopen week - ‘Makeba’ van Jain - niet te stoppen op het platform. Nieuw is wel dat-ie nu bijna standaard gebruikt wordt met het CapCut-sjabloon van een dansende Bill Hader. De Amerikaanse komiek slash acteur wordt gebruikt om iemands bescheiden trots over een cheeky, gedurfde actie of gebeurtenis uit te beelden. We zien Bill dansen om de meest uiteenlopende redenen, maar deze week komt-ie voornamelijk voorbij in een tamelijk omstreden context, de vermiste duikboot op Titanic-expeditie waarvan donderdag na dagen zoeken enkele brokstukken werden gevonden. De afgelopen dagen verschenen er diverse grappen over het drama, wat veel ophef veroorzaakte wegens gebrek aan respect. Op alle ‘moraalridders’ werd vervolgens ook weer massaal gereageerd, wederom met dansende Bill. Onder de gordel of niet, de trend is enorm en kunnen we simpelweg niet negeren.
@cozettegains ok but dominos slaps (but blaze pizza is better) #billhaderdancing #billhader #billhadertiktok #billhadersnl #weightloss #fitness #CapCut ♬ original sound - Kaitlyn
3. TREND: Moving catwalk
Gelukkig zijn er ook genoeg onschuldige trends in omloop, zoals de ‘moving catwalk’-trend, waar - niet geheel verrassend - vooral de mode-industrie van kan profiteren. Bij deze trend wordt er vanuit de selfiestand gefilmd, waarbij iemand zich aan een soort catwalk-loopje waagt. Vervolgens wordt de telefoon in een vloeiende beweging overhandigd aan iemand áchter de camera, waardoor de ander plotseling volledig in beeld is en tijdens de rest van het loopje nu dus een complete outfit toont, alsof hij of zij een modeshow loopt. De trend gaat overigens hand in hand met de ‘Lovely Day Austin Millz Remix’, een aanstekelijke, laid back, zonnige tune waarbij stil blijven zitten haast onmogelijk lijkt.
@sofiarichiegrainge Staring the week off in Valentino
♬ Lovely Day Austin Millz Remix - Austin Millz
4. TREND: What I think I look like vs. What I really look like
Waar men verder massaal mee bezig is, is het tonen van z’n ‘ware’ ik. Wat TikTokkers met de ‘What I think I look like vs. What I really look like’-trend uit proberen te beelden, moge duidelijk zijn. Hoe? Nou, zo: je filmt jezelf in een perfecte pose, met een perfecte blik of perfecte look - al dan niet met behulp van een beautyfilter - terwijl je je in een bepaalde situatie bevindt. Bijvoorbeeld ijverig op je werk of met volle aandacht luisterend naar je partner. Vervolgens creëer je nagenoeg dezelfde video, maar nu met de zogenoemde ‘Striking Face’-filter, waar je eh, nou, niet bepaald knapper van wordt, zeg maar. Waar de trend dus origineel begint met iets positiefs en eindigt met iets minder appetijtelijks, zouden marketeers dit om kunnen draaien. Bijvoorbeeld: “Ik zónder dit product vs. ik mét dit product”, of “ik vóór het eten van deze snack vs. ik ná het eten van deze snack”.
5. ACCOUNT: de Nederlandse Spoorwegen
Deze week een kleine shout-out naar het account van de Nederlandse Spoorwegen, want ze gaan als een trein (#sorrynotsorry) op het platform. Naast een mascotte die het goed doet bij het grote publiek, barst het account van de zelfspot, informatieve video’s, goede inhakers, en prima community management. De NS lijkt zowel het platform als de gebruiker goed te begrijpen, wat hen tienduizenden volgers en honderdduizenden likes oplevert. Keep up the good work!
@nederlandsespoorwegen ‘Sorry conducteur, heb per ongeluk mijn OV-kaart doorgespoeld 🤡’ #treinleven #ovkaart ♬ original sound - NS
-
Thamar en Sietske
- Werken bij: C2B
- Functie: social media experts
- Website:http://www.c2b.nu/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Jong talent en Nederlandstalig valt op in Spotify Wrapped 2025
- Netflix slokt Warner Bros en HBO Max op in megadeal
- Rapper Krulle lanceert campagne-track voor 113 samen met...
- Omnicom en IPG vormen nieuw mediabolwerk
- DPG Media start geïntegreerde mediatransformatie
- Paramount mengt zich in strijd om Warner Bros Discovery
Laatste Nieuws
- Paramount mengt zich in strijd om... 10-12-2025
- Podimo bereikt 300K betalende leden... 10-12-2025
- Netflix slokt Warner Bros en HBO Max... 05-12-2025
- Jong talent en Nederlandstalig valt... 05-12-2025
- Rapper Krulle lanceert... 03-12-2025
- Omnicom en IPG vormen nieuw... 03-12-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025

