Europese Unie spekt eigen begroting over de rug van Google
- Online
- 28 jun 2017 @ 13:54
- Link
-
Redactie Online
Redactie
MarketingTribune - Social mediaZoekmachine
- 28 jun 2017 @ 13:54
- Redactie Online
Google heeft oneigenlijk gebruik gemaakt van zijn dominante marktpositie volgens de Europese Commissie. De commissie stelt dat Google de grote populariteit van zijn zoekdienst misbruikt om zijn eigen dienst Google Shopping een voorsprong te geven op de concurrentie. De zoekgigant krijgt een astronomisch hoge boete, 2,4 miljard euro. Waar de hoogte van het bedrag op gebaseerd is, is door de commissie niet gemotiveerd. Google gaat waarschijnlijk tegen de uitspraak in beroep.
Zeven jaar geleden dienden Europese prijsvergelijkingssites een klacht in bij de EU. Hun lobby werd gesteund door enkele concurrenten van Google, waaronder Oracle en Microsoft. In een blogpost wijst Google op de situatie in Duitsland, waar een derde van alle internetters zijn onlinewinkeltocht begint bij Amazon, tegen ruim 14 procent bij Google en nog geen 7 procent bij prijsvergelijkingssites.
Daarnaast helpen de zoekresultaten van Google om snel je product naar keuze te vinden, zo betoogt de zoekmachinegigant.
Het is de zoveelste keer dat de Europese Commissie – zelf gekend orgaan van baantjesjagers en malversaties – een techbedrijf keihard bestraft. Een lucratief verdienmodel om de eigen begroting te spekken, zoveel is duidelijk.
-
Redactie Online
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/online/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Turkije-promotie in Nederland... 16-01-2026
- Heerlijke Huisjes zet dichtbij... 12-01-2026
- Domino’s jaagt op zillenials in de... 07-01-2026
- Achter de schermen van het... 27-12-2025
- Arkel viert kerst als Happy Meal24-12-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025

