Out&Play: B2B Marketing Forum breekt muren

  • Algemeen
  • 27 feb 2014 @ 08:00
  • Link
  • Redactie B2B
    Redactie B2B

    Redactie
    MarketingTribune
  • EvenementCongres

Het B2B Marketing Forum 2014 gaat muren doorbreken. Die tussen marketing en sales welteverstaan. Ingrid Archer, managing partner van spotONvision en een van de drijvende krachten achter het event, vertelt waarom dat nodig is en wat de dag u verder brengt.

Er staat dus soms nog een muur tussen marketing en sales. Waaruit blijkt dat?
Vaak is er geen afstemming tussen de sales- en marketingplannen en geen begrip tussen sales- en marketingafdelingen. Zo vraagt sales bijvoorbeeld marketing alleen om brochures en nieuwe pennen met company logo; niet meer niet minder. Of andersom, marketing is druk met contentcreatie, website, whitepapers en dergelijke zonder dit in samenspraak met sales te doen. Op die manier gaan beide teams hun eigen weg en wordt er geen gebruik gemaakt van elkaars skills, kennis of plannen. Zonde van de energie!

Wat is een belangrijke reden dat marketing en sales niet op elkaar afgestemd zijn?
Het begint bij het opstellen van de doelen. Vaak zitten de teams niet bij elkaar als de businessdoelen worden bepaald. Marketing wordt niet gezien of serieus genomen als een afdeling die kan bijdragen aan de doelen. Reden is vooral dat marketing jarenlang vanuit een ivoren toren brochures heeft gemaakt en events heeft georganiseerd. Marketing heeft zichzelf niet echt aantoonbaar onmisbaar gemaakt.

Op het forum belooft u inzichten in een betere samenwerking. Wat is alvast een eenvoudige tip?
Communicatie tussen marketing en sales is een belangrijke eerste stap op weg naar een betere samenwerking. Gezamenlijke doelen stellen en plannen maken.

U hebt zelf ook uw sporen verdiend in B2B-marketing. Geeft u zelf nog een presentatie of masterclass?
Ik sta inderdaad ook even op het podium en zal in een interviewsetting praten over de richting waarin B2B-marketing gaat. Misschien zetten we ook nog een masterclass neer over contentmarketing voor gevorderden, daar is veel interesse in.

Wat is uw favoriete recente B2B-case?
Ik ben altijd weer onder de indruk van de B2B-case van KLM. KLM deed vorig jaar mee met de B2B Marketing Award en ook al wonnen zij niet, de cases zitten altijd supergoed in elkaar. Zij durven de tijd te nemen om naar de behoefte van de doelgroep op zoek te gaan en dan een vernieuwend plan uit te werken. Het laatste verhaal dat ik van KLM hoorde, ging over de directiesecretaresses wereldwijd die voor hun baas vluchten moeten boeken en er eigenlijk nooit een beloning voor krijgen. De airmiles gaan naar de baas. Daar bedacht KLM een mooie oplossing voor. Ik merk dat het publiek bij het kiezen van de winnaar in de afgelopen jaren vaak kiest voor de low budget-campagnes van de onbekendere partijen. Dat is ook wel charmant. Het is natuurlijk makkelijker om iets moois neer te zetten als je budget ongelimiteerd is. Dus ik applaudisseer ook altijd graag voor de creatieve low budget B2B-campagnes.


WANNEER: 13 maart
WAAR: DeFabrique, Utrecht
HOEVEEL: € 495,- , abonnees MarketingTribune, Nima-, DDMA- en PvKO-leden en bezoekers voorgaande edities € 395,-
INTERNET: b2bmarketingforum.nl



ANDERE NETWERKMOGELIJKHEDEN DE KOMENDE MAANDEN
4 maart
Online betalen
Congres Utrecht
www.onlinebetaalcongres.nl



6 maart
Zorgmarketing
Congres Zeist
www.zorgmarketingcongres.nl


27 maart
Thuiswinkel Awards XL
Uitreiking Noordwijk
www.thuiswinkelawards.nl


31 maart MT4
ADCN Lampen
Uitreiking Amsterdam
www.adcn.nl


tekst Wendy van Esveld


Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl: presenteert en duidt het brede palet aan ontwikkelingen in het vakgebied marketing.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken