Dentsu Creative lanceert innovatielab Dojo

  • Bureaus
  • 27 nov 2023 @ 15:09
  • Link
  • Sjaak Hoogkamer
    Sjaak Hoogkamer

    redacteur
    MarketingTribune
  • Geen tag

Dentsu Creative brengt haar creative technology talent samen in een nieuw type ‘innovatielab’, Dojo.

Hier kunnen volgens het bureau ‘merken een concept in vier weken tot leven brengen met een werkend prototype, waarmee de waarde in de echte wereld getest kan worden.             

Uit onderzoek van Dentsu Creative Amsterdam blijkt dat veel merken tegen hetzelfde probleem aanlopen: ideeën genoeg, maar een volle backlog; een gebrek aan tijd, geld en de juiste mensen om deze ideeën realiteit te laten worden.                  

‘De behoefte verschuift van Design Thinking naar Design Doing. Een idee er op een slide mooi uit laten zien is één ding, daar realiteit van maken een tweede. Dat doen wij. Ons team van creative technologists heeft het talent om menselijke creativiteit te combineren met het bouwen en programmeren met opkomende technologieën. In onze nieuwe Dojo-propositie brengen we deze skills samen om klanten te helpen versnellen en hun effectieve output te vergroten,’ aldus Luke Vink, Head of Creative Technology bij Dentsu Creative.                                                       

Deniz Kurt, Creative Technologist, voegt daaraan toe: ‘Creative technology gaat voor ons over de combinatie van het nut van technologie, met de rijkheid van menselijke emoties. Zo lanceerden we drie maanden geleden onze experimentele Artificial Client. Personas als de Ruthless Critic en Idealistic Dreamer geven bruikbare feedback op creatief werk, van copy tot UX. Door op een slimme manier verschillende AI tools aan elkaar te knopen, helpt het ons niet alleen ons werk te versnellen, maar komt het ook echt tot leven met realtime sprekende 3D characters en een uitdagende tone-of-voice.’                               

Dojo gaat van start met het ontwikkelen van prototypes voor klanten KPN en Randstad.                                                   

Ter ere van de lancering geeft Dojo één sprint in Creative Prototyping cadeau. Merken kunnen tot 5 december hun beste AI-idee via thedojo.studio indienen. Op 7 december a.s. wordt tijdens het Dojo Launch event de winnaar bekendgemaakt.                                        

                                      

                             

                   

Sjaak Hoogkamer

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/bureaus biedt nieuws, achtergronden en analyses over alle actuele ontwikkelingen binnen het reclamevak en de media (off- en online) die daarin worden ontwikkeld.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken