Social Deal zet wellness op de kaart met eerste nieuwe film Bald Jackal Agency

Social Deal zet wellness op de kaart met eerste nieuwe film Bald Jackal Agency
  • Bureaus
  • 23 mei 2025 @ 15:00
  • Link
  • Peter van Woensel Kooy
    Peter van Woensel Kooy

    senior redacteur, merk-expert
    MarketingTribune
  • Geen tag

Vandaag gaat de nieuwe commercial van Social Deal live. Bijzonder is dat dit een samenwerking betreft tussen de hoofdrolspeler en het productiebedrijf - verenigd in Beau van Erven Dorens. Het leidde tot een nieuw bureau, vertelt creatief verantwoordelijke Edward Bardoul.

De lancering van de nieuwe Social Deal film gaat gepaard met een bespiegeling van de betrokken ECD op het reclamevak. Edward Bardoul bespreekt het opportunisme in het vak versus het vergezicht en legt meteen de nieuwe tvc uit. Bekijk 'm in het venster hieronder.

'Zie het verschil tussen het bedenken van reclame-uitingen en reclamecampagnes. Er is een nieuwe Centraal Beheer film gemaakt. Dat is bijna het hoogst haalbare voor een reclamecreatief. Bijna, want ik zou zeggen wie "Even Apeldoorn Bellen" heeft bedacht -Christian Oerlemans, volgens de overlevering- kan al decennialang terugkijken op de vruchten van dat ene briljante zaadje dat hij mid-jaren 80 plantte. Het fundament onder talloze briljante commercials... En dan is er zelfs nog een overtreffende trap van campagnes bedenken: Bureaus bouwen waar schitterende campagnes worden bedacht. Denk aan Béla Stamenkovits' Campaign Company, Bart Kuiper's Kuiper & Schouten. Hans van Walbeek's Van Walbeek Etcetera en natuurlijk Oerlemans' eigen GO (Geudeker/Oerlemans, red.).'

Zover is hijzelf nog lang niet, stelt Bardoul bescheiden. Hoe kwam deze film dan voor elkaar? 'Op de kop af twee jaar geleden vroeg Beau me mee te denken met zijn bedrijf Bald Jackal Productions. De vraag was: hoe kunnen we nou meer reclameopdrachten binnenhalen? Bald Jackal had kort daarvoor een mooie Pickwick commercial gemaakt en dat smaakte naar meer. Na een paar koffie-afspraken kwam ik tot de volgende analyse: als productiebedrijf waren ze typisch project-gedreven. Een reclamebureau is relatie-gedreven. Het verschil zit hem tussen aan de ene kant korte termijn, transactioneel denken en aan de andere kant samen met een klant bouwen aan een merk. Daarbij is een bureau gebouwd rond creatie. Concepten zijn je core business. Een productiemaatschappij, what's in a name, is ingericht rond de uitvoering.'

'Toevallig dienden zich vlak na onze eerste koffiegesprekken Bart en Rens van Social Deal aan en dat werd de eerste test: Kan een productiebedrijf met televisie-DNA (mind you), zonder vast creatief team of strateeg, met droge ogen beloven een middelenvrije, langlopende reclamestrategie en -concept neer te leggen en ook nog tiptop uitvoeren?

Gelukkig ligt toptalent tegenwoordig op straat, waar dat vroeger vast zat bij de grote netwerkbureaus. Met Bies Vermeulen en Sebastiaan Kenter ontwikkelden we een campagneconcept. En voor de uitvoering hebben we in die beginfase enorm veel te danken aan Yani aka Hans Verschuuren en Marije D. (denk alleen al aan de casting: ons karakter Storm van reclamebureau Topreclame BV, vertolkt door de enorm getalenteerde Bo Kuiper). Samen met dit hele team aan freelancers legden we de basis voor een campagne waarmee Bald Jackal Productions zich nu met recht Bald Jackal AGENCY mag noemen. Met andere woorden: het bureau van de toekomst is lean en mean en bouwt een team rond een merk en de doelstellingen.



Bardoul vervolgt: 'De nieuwste TVC gaat vandaag live. De regie was dit keer in handen van Nils Vleugels en DOP Floris van der Lee. Met een extra eervolle vermelding voor co-writer Ernst Jan van Rossen. Dank Jeroen Klinkers en Beau van Erven Dorens voor de samenwerking en mogen jullie nu maar veel new business scoren en nog meer mooie campagnes bouwen!'

Credits
Opdrachtgever: Social Deal
Verantwoordelijke marketeers: Bart Oosterholt & Rens van den Berg
Bureau: Bald Jackal Agency
Creatie: Bies Vermeulen, Sebastiaan Kenter, Edward Bardoul, Ernst Jan van Rossen
Productie: Bald Jackal
Regie: Nils Vleugels
Executive producer: Jeroen Klinkers
Producer: Nienke Bliek
D.O.P.: Floris van der Lee
Art department: Pieter Christiaans
Styling: Anna Dijkman
Editor: Martin Heijgelaar
Post production: Lads/ Luuk Meijer, David van Heeswijk
Sound: Job Michel
Muziek/sound design: Public Audio
Firs AD (assistant director):  Jurriaan Rohde
Stunt coordinator: Stuntbase/ Paul Koops van ‘t Jagt, Marco Maas
Color Grading: TMLS/Didrik Brathen
Locatiemanager: Floris van der Wal
Casting: Multa casting

Peter van Woensel Kooy

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/bureaus biedt nieuws, achtergronden en analyses over alle actuele ontwikkelingen binnen het reclamevak en de media (off- en online) die daarin worden ontwikkeld.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken