Douwe Egberts kiest voor bureau Truus om koffie weer hot te maken bij Gen Z

- Bureaus
- 6 mei 2025 @ 16:45
- Link
-
Imke Walenberg
Hoofdredacteur Online
MarketingTribune - Geen tag
- 6 mei 2025 @ 16:45
- Imke Walenberg
Douwe Egberts, hét koffiemerk dat generaties lang niet weg te denken was uit het Nederlandse keukenkastje, gooit het over een nieuwe boeg. Om weer aansluiting te vinden bij een jonger publiek, schakelt het merk het Amsterdamse bureau Truus in. De missie: koffie opnieuw positioneren als hét sociale bindmiddel, maar dan met de taal en humor van een generatie die 24/7 online leeft.
Truus, dat al creatieve handtekeningen zette onder campagnes voor onder meer Hema, Netflix en KFC, ontwikkelde voor Douwe Egberts een always-on-strategie. Het bureau belooft de herkenbare koffiemomenten van DE te verweven met de digitale cultuur van nu, memes, reels, TikToks en alles wat ertoe doet in de online leefwereld van Gen Z en millennials. Zonder uiteraard het vertrouwde DE-gevoel te verliezen.
Koffie als meest sociale drankje
De eerste campagnes staan inmiddels in de steigers en zullen binnenkort hun weg vinden naar de social kanalen van het koffiemerk. Volgens Kathelijne Malcontent, marketingmanager bij Douwe Egberts, was de keuze voor Truus snel gemaakt. 'Truus weet hoe je content maakt die zorgt voor verbinding, juist voor een doelgroep die de hele dag online is,' zegt ze. 'Met hun kennis van de platforms gaan we laten zien dat koffie nog steeds het meest sociale drankje ter wereld is.'
Flinke update
Ook bij Truus zelf zijn de koffiemachines inmiddels vol in bedrijf, en niet alleen om de creatieve motor draaiende te houden. 'Je wilt onze creatives niet meemaken als het koffieapparaat ermee ophoudt,' grapt Jaël Gradenwitz, creative director van het bureau. 'Dus dat we nu voor de socials van Douwe Egberts aan de slag mogen, voelt als een perfecte match.' Koffie blijft koffie, maar de manier waarop het verhaal verteld wordt, krijgt een flinke update. En als het aan Truus ligt, wordt dat verhaal net zo vertrouwd als het rode pak in oma’s keukenkastje, maar dan met de vibe van nu.
-
Imke Walenberg
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur Online
- Website:https://nl.linkedin.com/in/imkewalenberg
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- HvA-opleidingen vernieuwen... 15-12-2025
- Mini-Vlammetje centraal in Warmste... 12-12-2025
- Heks’nkaas kiest voor digital-first... 12-12-2025
- Hulphond Nederland draait... 12-12-2025
- ACT beloont 12 internationale... 11-12-2025
- Nieuwe merkcampagne voor Trainline10-12-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Commerce media: van klikken naar connecties
- From Insights to Impact: AI Strategies for the Modern Contact Centre
- AI SEO: hoe word je gevonden als je klanten ChatGPT gebruiken in plaats van alleen Google?
- Wil je je magazijn slimmer organiseren en klaarstomen voor groei, maar weet je niet waar je moet beginnen?
- The State of AI in Customer Experience 2025

