Amazon Go wordt compleet nieuw supermarktconcept
- Food-en-retail
- 12 dec 2016 @ 09:16
- Link
-
Redactie Food en Retail
Redactie
MarketingTribune - Winkelen
- 12 dec 2016 @ 09:16
- Redactie Food en Retail
Internetretailer Amazon heeft zijn zinnen gezet op de opening van een nieuw supermarktconcept. Opvallend van 'Amazon Go' is vooral het gemak waarbij de klant de winkel kan uitlopen zonder zich te bekommeren om een lange rij bij de kassa of gebruik van een zelfscanner. Lijkt op proletarisch winkelen, maar afrekenen gebeurt volautomatisch. 'Just walk out'-technology: een interessante pilot voor marketeers. Zie ook de demo-film hier onderop.
Vooralsnog gaat het om een test in een pilotstore die uitsluitend toegankelijk is voor eigen personeel. Als deze proef daadwerkelijk aanslaat, wil Amazon de uitrol opschalen tot minstens 2000 vestigingen in de V.S., blijkt uit verschillende bronnen. De reguliere consument die er straks wil winkelen, dient eerst een app te downloaden. Daarna is het slechts een kwestie van de boodschappen verzamelen en de winkel weer uitlopen. Afrekenen gebeurt volautomatisch.
Speciale technologie
Amazon maakt daartoe gebruik van een speciale technologie die gebaseerd is op de techniek van de zelfrijdende auto. Alles wat de klant in zijn winkelmandje stopt, wordt door de technologie gesignaleerd en verwerkt. De tekstwinkel met een omvang van 175 vierkante meter moet de bewijslast opleveren dat deze aanpak ook werkelijk functioneert.
Deze eerste winkel heeft een ‘ready-to-eat’ aanbod voor ontbijt, lunch en diner. Ook biedt de winkel snacks, kazen en chocolade, evenals een range dagelijkse boodschappen. Verder liggen er maaltijdboxen, met ingrediënten voor een maaltijd voor twee personen. Dit is niet de eerste oriëntatie op de fysieke wereld. Amazon opende eerder al fysieke boekwinkels in San Diego, New York, Portland en Chicago. (PvWK, bron: SMU)
-
Redactie Food en Retail
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/food-en-retail/
- Profiel »
- uitrol
- zelfscanner
- proef
- pilotstore
- rij
- test
- V.S.
- winkel
- personeel
- app
- winkelen
- toegankelijk
- vestiging
- Amazon
- Amazon
- kassa
- shopper
- gemak
- Amazon Go
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Gall & Gall kiest nieuwe koers en vernieuwt winkel
- Albert Heijn herpositioneert van supermarkt naar...
- Joost van den Berg van Dr. Oetker: 'Marketeers maken dingen...
- [marketeer 234] Martijn Uittenbogaard - Bol Grote...
- Unox luidt wintertijd te vroeg in
- Kruidvat doorbreekt taboe rond verzorgingsarmoede
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Tonys Chocolonely viert 20 jaar... 27-10-2025
- TommyTomato voert campagne voor... 27-10-2025
- Albert Heijn herpositioneert van... 27-10-2025
- De nieuwe realiteit van retail:... 24-10-2025
- [marketeer 234] Martijn... 24-10-2025
- Goudwisselkantoor lanceert campagne... 23-10-2025
MarketingTribune Events
De nieuwste selectie whitepapers
- Waarom de échte strijd nog steeds op de winkelvloer wordt gewonnen
- Klaar voor Black Friday?
- De Future Shopper 2025 report: de belangrijkste shoppertrends die jij moet weten
- Van 'one sizes fits all' naar hyperpersonalisatie in e-mail
- Ben jij klaar voor Wero? De nieuwe Europese betaalmethode komt eraan
- The State of AI in Customer Experience 2025




