Amazon Go wordt compleet nieuw supermarktconcept
- Food-en-retail
- 12 dec 2016 @ 09:16
- Link
-
Redactie Food en Retail
Redactie
MarketingTribune - Winkelen
- 12 dec 2016 @ 09:16
- Redactie Food en Retail
Internetretailer Amazon heeft zijn zinnen gezet op de opening van een nieuw supermarktconcept. Opvallend van 'Amazon Go' is vooral het gemak waarbij de klant de winkel kan uitlopen zonder zich te bekommeren om een lange rij bij de kassa of gebruik van een zelfscanner. Lijkt op proletarisch winkelen, maar afrekenen gebeurt volautomatisch. 'Just walk out'-technology: een interessante pilot voor marketeers. Zie ook de demo-film hier onderop.
Vooralsnog gaat het om een test in een pilotstore die uitsluitend toegankelijk is voor eigen personeel. Als deze proef daadwerkelijk aanslaat, wil Amazon de uitrol opschalen tot minstens 2000 vestigingen in de V.S., blijkt uit verschillende bronnen. De reguliere consument die er straks wil winkelen, dient eerst een app te downloaden. Daarna is het slechts een kwestie van de boodschappen verzamelen en de winkel weer uitlopen. Afrekenen gebeurt volautomatisch.
Speciale technologie
Amazon maakt daartoe gebruik van een speciale technologie die gebaseerd is op de techniek van de zelfrijdende auto. Alles wat de klant in zijn winkelmandje stopt, wordt door de technologie gesignaleerd en verwerkt. De tekstwinkel met een omvang van 175 vierkante meter moet de bewijslast opleveren dat deze aanpak ook werkelijk functioneert.
Deze eerste winkel heeft een ‘ready-to-eat’ aanbod voor ontbijt, lunch en diner. Ook biedt de winkel snacks, kazen en chocolade, evenals een range dagelijkse boodschappen. Verder liggen er maaltijdboxen, met ingrediënten voor een maaltijd voor twee personen. Dit is niet de eerste oriëntatie op de fysieke wereld. Amazon opende eerder al fysieke boekwinkels in San Diego, New York, Portland en Chicago. (PvWK, bron: SMU)
-
Redactie Food en Retail
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/food-en-retail/
- Profiel »
- kassa
- zelfscanner
- vestiging
- Amazon Go
- personeel
- app
- pilotstore
- Amazon
- test
- Amazon
- shopper
- winkel
- rij
- winkelen
- proef
- toegankelijk
- gemak
- V.S.
- uitrol
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Loetje lanceert 'Gewoon lekker vertrouwd - Sinds 1977'
- DJ ruilt hakken op beat in voor hakken in keuken
- [marketeer 223] Sophia Tienstra - founder LX Matten
- Albert Heijn introduceert vernieuwd kant-en-klaar assortiment...
- Hornbach stuurt speelgoedbox vol tuininspiratie door het land
- Goeiezaak richt The Culinary Agency op voor horecaketens
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Grolsch lanceert Feestweizen voor... 07-05-2025
- TikTok-campagne Spar speelt in op... 07-05-2025
- Desperados zoekt 'Head of Latin vibe'07-05-2025
- Eerste Statiegeld Retourshops open... 05-05-2025
- Goeiezaak richt The Culinary Agency... 02-05-2025
- DJ ruilt hakken op beat in voor... 01-05-2025
MarketingTribune Events
- 15mei 2025
Retail Media Day
- 12jun 2025
NIMA Marketing Day
De nieuwste selectie whitepapers
- Qualifio marketingkalender 2025
- Bereik je klant via WhatsApp - nog vóór ze jou nodig hebben
- Building a Data Platform for Analytics & Activation
- 40 pagina's vol online groeikracht
- Alles wat je moet weten over Distributed Order Management