Blokker heropent eerste dozijn winkels

- Food-en-retail
- 18 jun 2025 @ 11:30
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - Geen tag
- 18 jun 2025 @ 11:30
- Peter van Woensel Kooy
Blokker heropent vandaag een dozijn winkels, bevestigt de familie in een e-mail aan klanten. Het betreft vestigingen in Alphen aan den Rijn, Amsterdam (Haarlemmerdijk en Rozengracht), Bovenkarspel, Breskens, Den Bosch, Elst, Emmen, Hoogezand, Voorburg, Weert en Zeist.
Eerder werd al bekend dat er dit jaar minstens 37 eigen winkels worden geopend. De franchisezaken vielen destijds buiten het faillissement. Drijvende kracht achter de heropeningsgolf in een nieuw jasje met andere positionering, is Roland Palmer, een neef van Jaap en Ab Blokker, die samen kort na de eeuwwisseling de winkelketen groot maakten. Nadat Blokker vorig jaar failliet ging, kocht de moeder van Roland, Ans Palmer-Blokker, de naam en de webwinkel voor één miljoen euro van de curator meldt de Telegraaf. 'Zoon Roland kon zo starten met het bouwen aan een nieuw leven voor de Blokkerwinkels.' Dat voornemen wordt nu uitgerold.
Herpositionering
De vernieuwde Blokker-winkels keren terug naar het vertrouwde aanbod van huishoudelijke producten. ‘Van strijkijzers en kledingstomers tot koekenpannen en schoonmaakmiddelen,’ aldus categorymanager Joop Geelen in RetailTrends. Ook de bekende papieren folder zal deze zomer weer verschijnen. Opvallend is dat de winkels opnieuw het klassieke Blokker-logo gebruiken: de herkenbare hoofdletters in oranje blokken maken hun rentree, in plaats van de latere huisstijl met kleine letters en een punt, zo meldt het vakmedium. Voor wie zich een beetje verdiept in marketing en in brand equity is herkenbaarheid een logische keuze, mits het merk ook herladen wordt naar de wensen en mensen van deze tijd.
foto boven: heropende Blokker in Zeist deze morgen
credits: Ernst-Jan Smids (Jump Retail & Retail Radar)

Knipogend naar een brocantezaak op de Westerstraat beheerst het positieve Blokkernieuws ook lokale buurtapps, zoals in de Jordaan
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Albert Heijn introduceert kaasstroopwafel
- Jumbo biedt korting op tickets voor Super Friday Grand Prix
- Albert Heijn en Voedselbanken starten 'Op een lege maag kun je...
- Voedingscentrum presenteert vernieuwde Schijf van Vijf
- Bruna ruilt boeken tegen Cadeaukaart
- [marketeer 249] Inge van Rooijen - Marketing Lead Haleon...
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Holie's naar Morrisons in Verenigd... 22-04-2026
- Grolsch opent pop-up voor perfect... 22-04-2026
- Bruna lanceert 'Het verhaal achter'22-04-2026
- Serena Williams merkambassadeur... 21-04-2026
- Beyond Meat introduceert Korean... 20-04-2026
- Tecate koppelt terugkeer aan werk20-04-2026
MarketingTribune Events
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- De Brandformance Paradox
- E-mail in 2026: inzichten van experts, gebaseerd op miljarden datapunten
- Wero komt eraan: wat betekent dit voor jouw webshop?
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt




