Merkdisruptie exclusief en gratis als e-book
- Algemeen
- 15 jan 2020 @ 09:57
- Link
-
Redactie MarketingTribune
- Merken
- 15 jan 2020 @ 09:57
- Redactie MarketingTribune
Het voor de Marketing Literatuurprijs 2019 genomineerde boek Merkdisruptie is exclusief voor Marketingtribune-lezers gratis te ontvangen.Marketingtribune heeft in de afgelopen maanden veel aandacht besteed aan dit boek waarin de belangrijkste oorzaken staan beschreven waarom merken verdwijnen plus 15 megatrends.
Nog geen tien jaar geleden stond het merk BlackBerry op de 14e plaats van een lijst met de 100 meest waardevolle merken ter wereld. Enkele jaren later was het van de lijst verdwenen en zijn marktaandeel in de wereldmarkt voor smartphones is nu verschrompeld naar 0,0%.
We leven in een duizelingwekkende, disruptieve tijd en de noodzaak tot transformeren staat hoog op de agenda van veel merken en bedrijven. Er is een proces gaande waarbij razendsnel nieuwe merken ontstaan en weer van de markt verdwijnen, oude worden vervangen, vergeten of vermoord. Een financieel merk als Adyen bestaat nog geen tien jaar en is binnen een dag op de beurs meer waard dan ABN AMRO. De oorzaak is niet alleen technologische innovatie of de zogenaamde 4e Industriële Revolutie. Er zijn ook seksuele, psychologische en sociologische revoluties gaande. Weinig merken zullen er in dit turbulente speelveld, in deze bijna perfecte storm, in slagen een transitie te maken en de komende decennia zullen nog meer merken verdwijnen.
Aan de hand van dit boek kunnen organisaties een meer gefundeerde risicoanalyse maken en bepalen of hun merk in de gevarenzone zit of niet
Aan de hand van dit boek kunnen organisaties een meer gefundeerde risicoanalyse maken en bepalen of hun merk in de gevarenzone zit of niet. Ook reiken de auteurs een strategie aan om uit de gevarenzone te ontsnappen, waarin merken als D66, Facebook, Hudson’s Bay en Shell zich nu bevinden.
Merkdisruptie is geschreven door brand-director Jeroen Cremer (Brand Happening), merkstrateeg Frank Haveman (o.a. auteur van Een Nijlpaard onder het Tapijt, over probleemmerken) en media-ondernemer Richard Otto (Tens Media o.a. bekend van de bestsellers Verdwenen Merken, Namespotting en Vroom & Dreesmann). Met bijdrages van 12 vakspecialisten, waaronder Bert van der Veer, Carlo Brantsen, Paul Moers en Marc Oosterhout.
Download hier de PDF-versie en hier de Epub-versie.
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- ‘Onze droom is het startpunt zijn voor iedere sporter’
- Waarom L'Oréal Paris koos voor Chantal Janzen als lokaal...
- Perenoogst 60e editie ADCN Awards bekend
- [column] De 'Brand Journey': het kompas dat merken koersvast...
- SAN kiest finalisten New Kids on the Block
- Cannes Lions maakt shortlistingjury 2026 bekend
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
MarketingTribune Events
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- De Brandformance Paradox
- E-mail in 2026: inzichten van experts, gebaseerd op miljarden datapunten
- Wero komt eraan: wat betekent dit voor jouw webshop?
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

