Platform voor contentmarketingtalent Contentoo krijgt miljoeneninvestering

  • Content
  • 2 nov 2022 @ 10:41
  • Link
  • Michiel van Zaane
    Michiel van Zaane

    Allround Redacteur
    BBP Media
  • Geen tag

Platform voor contentmarketingtalent Contentoo heeft met een nieuwe investeringsronde 5 miljoen euro opgehaald. Het schaalt met de kapitaalinjectie verder op in Europa, met een groeiende pool van een paar duizend freelance tekstschrijvers, vertalers en contentmarketingstrategen over de hele wereld.

Bij de investeringsronde van Contentoo zijn via No Such Ventures meer dan dertig investeerders betrokken. Onder hen bevinden zich de ondernemers Perry Oostdam en Pawel Smoczyk, co-founders van hiring software tool Recruitee. Ook Jeroen Verberg, oprichter van het door Bloomreach gekochte Hippo, behoort tot deze groep. Hugo Mensink en Lotte van Ditshuizen van Amsterdam Corporate Finance hebben Contentoo bij deze de transactie begeleid.

Momenteel noteert Contentoo een omzetgroei van 107 procent ten opzichte van 2021 (YoY). Niet alleen in Nederland is de groei exponentieel. Ook op de Duitse markt is Contentoo verviervoudigd in omvang. ‘Met de nieuwe funding wordt de Europese expansie verder doorgezet. We zien veel behoefte naar de dienstverlening van Contentoo bij bedrijven die inzetten op contentmarketing en internationalisatie’, zegt Onno Halsema, CEO bij het platform. 

Halsema is ook verheugd met de miljoeneninvestering. ‘Wat ons aanspreekt in de investeringsstrategie van No Such Ventures is de actieve, ondersteunende rol. Zij kennen de dynamiek van een snelgroeiende, internationale scale-up in deze sector. Deze investering bevestigt andermaal dat we met Contentoo op de goede weg zijn. De Europese contentmarkt groeit hard. De voorspelling is dat de markt in 2024 goed is voor 140 miljard euro.’

Content steeds belangrijker voor groei
‘We zien dat de markt voor contentcreatie enorm belangrijk is voor bedrijven om succesvol te zijn. Voor SEO, voor contentmarketing, maar vooral ook voor het betreden van nieuwe buitenlandse markten’, vervolgt Halsema. ‘Door ons platform koppelen wij organisaties aan freelance tekstschrijvers en vertalers met expertise van de lokale markt. Zij werken remote, maar opereren als in-house medewerkers. Bedrijven willen kwaliteit, maar ook flexibiliteit en een efficiënte workflow. We opereren dus als platform, maar met de service van een agency. Hierdoor worden organisaties end to end ontzorgd op het gebied van contentmarketing.’

AI én menselijke besluitvorming
Contentoo zet daarbij ook in op artificial intelligence. Halsema: ‘AI wordt op ons platform ingezet om freelancers te matchen aan klanten, betere briefings te maken en werkprocessen te versnellen. Ook kunnen klanten simpele teksten als listings voor huizenwebsites, of productteksten door AI laten genereren. We geloven echter dat freelancers nog onmisbaar zijn bij het creëren van meer ingewikkelde en creatieve content.’

 

Michiel van Zaane

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/content geeft elke dag inzicht en duiding over de geïntegreerde inzet van (relevante) content voor het realiseren van duurzame klantrelaties (b2b en b2c). Content marketing is de bindende strategie om op het juiste moment met de juiste content op het juiste kanaal met een klant in contact te staan.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken