Eerste vaatje Hollandse Nieuwe 2024 geveild voor 81K

- Food-en-retail
- 19 jun 2024 @ 15:00
- Link
-
Peter van Woensel Kooy
senior redacteur, merk-expert
MarketingTribune - FoodEvenement
- 19 jun 2024 @ 15:00
- Peter van Woensel Kooy
Het eerste vaatje Hollandse Nieuwe vangst 2024, is tijdens de veiling voor € 81.000,- afgehamerd. De hoogste bieder, Goos Horeca, heeft daarmee het felbegeerde tonnetje nieuwe haring bemachtigd.
Dit jaar waren twee prominente gastsprekers toegevoegd aan het programma: hoogleraren neurobiologie Dick Swaab en neuropsychologie Erik Scherder. Zij deelden met de aanwezigen de resultaten van onderzoeken naar de positieve relatie tussen haring eten en de werking van ons brein, meldt het landelijke Visbureau. De opbrengst van het eerste vaatje is voor het Nederlands Herseninstituut. Hersenbank-directeur Inge Huitinga: 'Dit initiatief helpt ons enorm om de onderzoeken naar de veranderingen in de hersenen bij hersenziekten voort te zetten en zo de vier miljoen Nederlanders met een hersenaandoening of psychische klachten een normaal, waardevol dagelijks leven te gaan geven. Door de opbrengst te gebruiken voor hersenonderzoek aan het Nederlands Herseninstituut, kunnen we dieper kijken in het menselijke brein en bijvoorbeeld ontdekken waarom vrouwen twee keer zo vaak de ziekte van Alzheimer krijgen. Wanneer we het mechanisme begrijpen, kunnen we deze vreselijke ziekten afremmen of zelfs stoppen. Wij zijn daarom enorm dankbaar voor deze bijdrage.'
Haring happen
Naast het traditionele haring happen vanaf de staart presenteerde sterrenchef Erik Tas samen met leerlingen van het ROC Mondriaan een aantal haringamuses, geserveerd met drie andere merken die naar eigen zeggen sinds jaar en dag onlosmakelijk met haring verbonden zijn: Kesbeke tafelzuren, Bols Corenwyn en champagnebier van Vuurzee. Vanaf vandaag, woensdag 19 juni 2024 start de verkoop van de Hollandse Nieuwe in Nederland, België en Duitsland. Promotiemateriaal en het nieuwe tijdschrift 'Visculinair' met haringspecial kunnen door aanbieders bij het Visbureau worden aangevraagd.
(PvWK, bron: Visbureau.nl)

Nieuwste editie Visculinair
-
Peter van Woensel Kooy
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: senior redacteur, merk-expert
- Website:http://nl.linkedin.com/in/petervanwoenselkooy
- Profiel »
- hoogste bieder
- vers
- Hollandse Nieuwe
- haringkaken
- vis
- peper
- uitjes en zuur
- vet
- eerste vaatje
- Bols Corenwyn
- Kesbeke tafelzuren
- maatjes
- Goos Horeca
- Visbureau.nl
- promotie
- vangst 2024
- haring
- Erik Tas
- veiling
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Magnum en Martan in Rijks met... 05-06-2026
- Wereldtitel voor Graankeuken toont... 05-06-2026
- McDonald's lanceert wereldwijde Fifa... 05-06-2026
- Ahead Nutrition kiest met melk.05-06-2026
- Kruidvat start actie tegen... 05-06-2026
- [marketeer 254] Alexandra Groot -... 05-06-2026
MarketingTribune Events
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
- 16jun 2026
Twinkle Topics
- 16jul 2026
Masterclass AI-Geletterdheid
- 8okt 2026
Shopping Today
De nieuwste selectie whitepapers
- SEO vs. GEO: zó word je het antwoord op de zoekvraag van 2026
- Unified Commerce; van versnipperd ecosysteem naar één platform
- De Brandformance Paradox. Een onderzoek naar de succesformule achter duurzame marketinggroei.
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt




