Olympische inhakers wagen zich niet aan val Epke

  • Sponsoring
  • 17 aug 2016 @ 13:44
  • Link
  • Jeroen Mirck
    Jeroen Mirck

    Redacteur
    MarketingTribune
  • Olympische SpelenRio2016Virale marketingSocial media

Au, die val van Epke Zonderland tijdens zijn Olympische oefening deed pijn in heel Nederland. Het markante beeld van de liggende turner maakte veel los, maar adverteerders brandden er hun vingers niet aan met een inhaker, na al het publieke debat over Yuri van Gelder. Toch doken er enkele geslaagde inhakers op, mét Yuri-element.

Natuurlijk werd er naast het massale medeleven online ook volop gegniffeld om de val van turner Epke Zonderland. Dat leverde enkele ludieke inhakers op, maar bedrijven waagden zich er na alle Yuri-ophef toch maar even niet aan. Uitgezonderd Pretpark Online, maar wie had er ooit eerder van dat bedrijf gehoord? Die inhaker oogt bovendien redelijk provisorisch. 

Grolsch is na de omstreden Yuri-inhakers überhaupt niet meer op Rio teruggekomen op Facebook. Dat geldt ook voor Chocomel, dat overigens opvalt door de vileine toon in al zijn postings - iets dat niet echt past bij het merk. Heineken haakt uiteraard wel dagelijks in op Rio, maar blijft ver weg van controverses. De woordspelingen hebben vaak wat meligs.  

Goed, om het af te leren toch nog even een leuke Epke-inhaker. Humoristisch is het fake-nieuwsbericht van de satirische website De Speld, die de val van Zonderland typeert als het 'Yuri-element', waar de jury helaas weinig voor waardering voor blijkt te kunnen opbrengen. 

Wie wereldwijd pas echt 'viral' ging, was atlete Shaunae Miller, die Olympisch goud won op de 400 meter door een snoekduik over de finish. De inhakers zijn op een rij gezet door People.com en USA Today

Jeroen Mirck is platform-manager Sponsoring van MarketingTribune. 



Jeroen Mirck

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/sponsoring biedt essentiële achtergrondinformatie over de Nederlandse sponsorindustrie. Voor decisionmakers, zowel in het bedrijfsleven als bij organisaties op sport, cultureel, entertainment, media en maatschappelijk gebied.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken