Van Gogh langs de Brabantse snelwegen

Van Gogh langs de Brabantse snelwegen
  • Algemeen
  • 26 jun 2025 @ 15:00
  • Link
  • Peter van Woensel Kooy
    Peter van Woensel Kooy

    senior redacteur, merk-expert
    MarketingTribune
  • Geen tag

Op 2 en 3 juli 2025 worden de huidige bruine Groene Woud borden aan de A2, A58, A50 en N65 vervangen. Met de toekenning van status tot Nationaal Park in oktober afgelopen jaar is Het Groene Woud namelijk onderdeel geworden van het grotere werkgebied van Van Gogh Nationaal Park.

Dit was aanleiding voor de betrokken organisaties om de ruim 20 jaar oude borden te gaan vervangen. Niet alleen inwoners en forenzen maar ook vakantievierders zullen vanaf begin juli beseffen dat ze een bijzonder gebied doorkruisen. Of het nu via de A2 naar het zuiden is of via de A58 naar de kust.

Visitekaartje voor heel Brabant
Afgelopen week hebben Désiré van Laarhoven namens Stichting Landschap het Groene Woud, Frank van den Eijnden namens Van Gogh Nationaal Park en de ontwerper van de borden Tomas Snels het eindresultaat in de fabricatiehal van AGMI uit Tegelen bekeken. Désiré van Laarhoven is onder de indruk van de borden: “Het iconische landschap van de Dommel in combinatie met het portret van Van Gogh is een visitekaartje voor heel Brabant”. Frank van den Eijnden is blij dat nu de eerste borden kunnen worden geplaatst en verwacht dat komend jaar ook de borden voor de Loonse en Drunense Duinen kunnen worden geplaatst: 'Van Gogh Nationaal Park is een groot gebied waar Vincent van Gogh opgroeide en waarin bijna 80 partners samen werken aan vergroening tot in het hart van steden en dorpen. Een park van betekenis voor de leefbaarheid van de provincie, dat mag ook aan de buitenkant gezien worden.'

Over Van Gogh Nationaal Park
Van Gogh Nationaal Park is een groot gebied in Noord-Brabant waar Vincent van Gogh opgroeide. In een gebied van zo’n 100.000 hectare groot werken bijna 80 partners onder de vlag van Van Gogh NP samen aan vergroening tot in het hart van de steden en dorpen. In de kern ligt het formele nationale park dat ongeveer 50.000 ha groot is. Het formele nationale park ligt globaal tussen Eindhoven, Tilburg en Den Bosch terwijl het samenwerkingsgebied zich uitstrekt tot en met de omgeving van Breda en Helmond. Er liggen maar liefst 46 Van Gogh monumenten in het gebied. Met Vincent van Gogh als de gezamenlijke drager voor deze regio combineren de organisaties het erfgoed en levensverhaal van Vincent van Gogh met de liefde voor natuur, landschap en het boerenleven. Op Vangoghnationaalpark.nl is meer informatie te vinden over het Van Gogh Nationaal Park, tipt het team nog.

De makers van het nieuwe bord Désiré van Laarhoven en Frank van den Eijnden
met ontwerper Tomas Snels in de fabricagehal van de nieuwe borden


foto's: Van Gogh Nationaal Park

Peter van Woensel Kooy

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune | Vacatures

Dé plek voor een nieuwe stap in je carrière! Ontvang nieuwe relevante vacatures direct in je inbox:

 

Job Alert

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl: presenteert en duidt het brede palet aan ontwikkelingen in het vakgebied marketing.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken