'Nederlanders bezuinigen niet op uiterlijke verzorging'

- Content
- 23 aug 2023 @ 09:20
- Link
-
Michiel van Zaane
Allround Redacteur
BBP Media - Geen tag
- 23 aug 2023 @ 09:20
- Michiel van Zaane
Ondanks de inflatie het afgelopen jaar heeft meer dan helft van de Nederlanders (55%) geen ander uitgavenpatroon gecreëerd als het gaat om uiterlijke verzorging. Dit komt naar voren uit onderzoek van kappersgroothandel Haibu.
De webshop voor professionele haar- en beautyproducten deed onderzoek naar het uitgavenpatroon rondom uiterlijke verzorging onder ruim 1.100 Nederlanders. De grootste groep Nederlanders (31%) geeft maandelijks een bedrag van tussen de 20 en 40 euro uit aan uiterlijke verzorging. Gevolgd door 24% die tussen de 40 en 60 euro uitgeeft.
Hand op de knip
Meer dan de helft (55%) van de Nederlanders heeft geen andere uitgavenpatroon gecreëerd sinds de inflatie als het gaat om uiterlijke verzorging. Er is echter ook een deel die wel op de kosten is gaan letten. Met name de leeftijdsgroep tussen de 25 en 35 jaar geeft aan te proberen minder uit te geven aan hun uiterlijk. Maar liefst 85% van de respondenten bleef ondanks de inflatie toch dezelfde hair- & beauty producten gebruiken, maar is daarbij wel heel bewust op aanbiedingen gaan letten.
Carolien Vos, budgetcoach van BudgetBuddy, zegt dit beeld te herkennen. ‘Mensen zijn gewoontedieren. We willen niet afwijken van wat we gewend zijn. Het liefst gebruiken we altijd dezelfde producten en gaan we naar dezelfde supermarkt om boodschappen te doen. Maar soms kan het lonend zijn om toch eens rond te kijken en wat anders te proberen.’
Zelf aan de slag
En hoe zit het met het bezoek aan de kapper en schoonheidssalons? Een kleine minderheid van de Nederlanders (43%) geeft aan dat ze vaker thuis aan de slag gaan, bijvoorbeeld door zelf hun haar te knippen. Mensen tussen de 25 en 30 jaar doen dit significant vaker dan 45 plussers.
-
Michiel van Zaane
- Werkt Bij: BBP Media
- Functie: Allround Redacteur
- Website:https://www.marketingtribune.nl
- Profiel »
- doe het zelf
- inflatie
- haibu
- kapper
- onderzoek
- uitgaven
- kappersbenodigheden
- uiterlijke verzorging
- bezuinigen
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- Inschrijving Grand Prix Content... 08-07-2025
- Campagne Nestlé draait om verhalen... 08-07-2025
- Stayokay speelt met vooroordelen in... 03-07-2025
- Decathlon viert zomerse klassiekers... 02-07-2025
- Fietsersbond lanceert campagne voor... 24-06-2025
- Libresse lanceert de Refresh Spot op... 19-06-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers