Over de bloemetjes en de bijtjes
- Food-en-retail
- 13 aug 2014 @ 00:01
- Link
-
Danielle Robben
Marketing & E-commerce Consultant
Eperium - KlantenWebwinkel
- 13 aug 2014 @ 00:01
- Danielle Robben
Onze blogger en marketeer Danielle Robben toetst, test en kritiseert als een soort 'Johannes van Dam van de retail' om de twee weken formules, waarbij vergelijkend warenonderzoek niet wordt geschuwd. Ze gaat hiertoe online shoppen en vergelijkt twee bijzondere winkels op positionering, usabilty en natuurlijk ook delivery. Deze keer: honing!
Honingmagazijn.nl
Via Google search “honing online” komt Honingmagazijn als vierde in de ranking. Dat belooft veel goeds. Ik beland op een iets wat kneuterige website. Daar houd ik stiekem toch wel van. “We zijn klein, maar zeer breed gesorteerd”. Fraukje en haar vader imkeren hun leven lang. “2007 was de aftrap van het bedrijf. Bestel bij ons snel en gemakkelijk.” Mooi. Op naar de shop.
De shop is amateuristisch, maar straalt wel ambacht uit. Duidelijk gepassioneerde mensen die met hun eigen imkerij de beste honing willen verkopen. Shop is dus bijzaak. Ik scrol door de vele producten. De fotografie ziet er smakelijk uit. Ik krijg zin mijn winkelmandje vol te gooien. Eerst de Acaciahoning. Mijn aandacht wordt getrokken door de Lamsoorhoning. Interessant. Wil ik!
Waar is de checkout? Al scrollend zie ik het bedrag linksonder staan. Afrekenen maar. Ik vul mijn gegevens in, het afleveradres. Prima. De totale kosten zijn inclusief een btw verdeling. Heel goed voor de zakelijke besteller. De verzendkosten - nooit eerder genoemd - bedraagt 7 euro. Groot bedrag voor zo’n klein bestelbedrag. De pinpas erdoor. Noch mijn bankpas, noch een Visa kan er door. Nada. Niks.
Ik moet handmatig overboeken. “Maar niet nu” schrijft Honingmagazijn. Nee, wij gaan je eerst persoonlijk berichten. Als dit in het dagelijkse leven gebeurt was ik al afgehaakt en mijn honing ergens anders vandaan gehaald. Maar goed, for a good cause. Geduld. In de breedste zin van het woord.
Donderdag: besteld. Vrijdag: mail dat de Lamsoorhoning op is. Willen we een alternatief. Yes, doet u de topper maar! Maandag: Fraukje stelt de prei/zomerhoning voor. Een aparte smaak, dat wel. Ik houd wel van apart. Ja, doet u die maar. Dinsdag: radiostiltje: Fraukje, moeten we nu het bedrag overmaken? We wachten nog op een bevestiging? Ik betaal op woensdag en wacht af.
Food for tought
Honingmagazijn: hoe fantastisch ik jullie producten vind, hoe ik ook houd van kneuterige webshops, de passie en energie die jullie steken in de verkoop van de honing en ik bovendien respect heb voor jullie stap richting online verkoop......dit gaat niet goed!!!! Online betekent snel en gemak. Geef me dat dan naast de pluspunten die jullie hebben ook een goede betaalmogelijkheid. Dat geeft jullie en vooral de consument heel wat rust.
Honingshop.nl
Honingshop heeft de look en feel van de professional onder de honingshops. Naar eigen zeggen is Salvali een uniek honingmerk in Nederland. De homepage is clean, duidelijk en vertelt mij meteen: geen bezorgkosten boven 30 euro, bezorgd in heel Nederland (waarom niet daarbuiten?) en 100% natuurlijke honing. Voeg er nog aan toe: “voor 12.00 besteld is morgen in huis”. Tip: rek de tijd iets.
De producten in de aanbiedingen staan op de homepage. Reviews wanneer er reviews zijn. Goed gedaan. Wat ik ook goed vind is de overzichtelijk fatfooter waarin onderwerpen worden uitglicht: klantenservice, de honing en bedrijfsinformatie. 2 punten die er uit springen: eenvoudige retourneren zonder gedoe en het volledige bedrag wordt terug gestort. Benieuwd of dit incl. retourkosten is.
De voordelen van honing, maar ook de nadelen worden omschreven.
Het is tijd voor de aankopen. Ik kan filteren op smaak, gezondheid, gebruik en herkomst. Zin in pannenkoeken? Daar hoort Boekweithoning bij. De fotografie is goed, de verpakking mooi door de eenvoud en de product omschrijving goed. Wat anderen samen kochten krijg ik te zien en ook nog aanbevolen. Bij elkaar is dat het volledige assortiment. In de mand ermee. Nog een afgeprijsde Acacia en een honinglepel erbij. Ik ben compleet!
Naar de kassa. Dit gaat snel. Ideal (Paypal is tijdelijk buiten gebruik) en overmaken kan ook. De verzendkosten van 3.95 euro vind ik heel redelijk.
Food for tought
Het is altijd belangrijk dat de producten en de look&feel van de webshop familie van elkaar zijn. In balans zijn. Jullie hebben erg mooie producten met dito verpakkingen. Maar die steeks wel erg af tegen de grove illustraties in de shop in haar bruine kleuren. Opfrissen imkers.
En daar waren ze
Honingshop stond een dag later in de hal. Gewone verpakking, bij opening een enorme bedank kaart. Leuk! Volgens mij trekt meneer Salvali, na wat onderzoek, de kar van deze professionele shop nagenoeg alleen. Respect!
Het Honingmagazijn.....1.5 week later een zware doos met grote potten honing. Een handgeschreven briefje van Fraukje met gebruik uitleg. Een honing hart .... dat zeker.
Mijn shop rating:
Honingshop.nl 8.5
Honingmagazijn 5
Danielle Robben
-
Danielle Robben
- Werkt bij: Eperium
- Functie: Marketing & E-commerce Consultant
- Website:http://www.eperium.com/
- Profiel »
- retail
- service
- distributie
- shopper
- shop rating
- vergelijkend warenonderzoek
- Honingmagazijn
- Johannes van Dam
- Danielle Robben
- experience
- webshop
- Honingshop.nl
Laatste reacties
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Meest gelezen
- Rivièra Maison tot verrassing woonbranche failliet
- Nieuwe commerciële strategie Jumbo werpt eerste vruchten af
- [column] Gymshark werd way of life met ijzersterk merkrk
- Wibra groeit stevig door met recordomzet en internationale...
- Veggies First: van bijgerecht naar craving
- Sea Water en Flink brengen verkoeling op straat
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Laatste Nieuws
- Shein krijgt 40 miljoen boete voor... 07-07-2025
- Sea Water en Flink brengen... 04-07-2025
- Wibra groeit stevig door met... 04-07-2025
- Nieuwe commerciële strategie Jumbo... 03-07-2025
- Albert Heijn en franchisenemers... 02-07-2025
- Holie's introduceert de Sugar-Score02-07-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers