M&A-markt digitale bureaus versnelt en verfijnt

- B2b
- 5 nov 2025 @ 14:41
- Link
-
Kel Koenen
Hoofdredacteur
MarketingTribune - Geen tag
- 5 nov 2025 @ 14:41
- Kel Koenen
De overnamemarkt voor digitale bureaus zit in de lift. Dat bleek tijdens het gezamenlijke M&A-event van Dutch Digital Agencies (DDA) en Match Plan op het REM Eiland in Amsterdam, waar ruim honderd agency-eigenaren samenkwamen om te praten over trends, waarderingen en groeiscenario’s in een snel veranderende markt.
Volgens sectorspecialist Rens Knevels (Match Plan) is het aantal transacties in de eerste helft van 2025 fors toegenomen, al zijn de deals kleiner en specialistischer van aard. ‘We zien nieuwe platformgroepen ontstaan, terwijl bestaande groepen zich verfijnen rondom duidelijke niches zoals e-commerce, performance marketing, marketing automation en AI’, aldus Knevels. De Benelux blijft actief, maar de volgende groeigolf verplaatst zich richting Duitsland, Scandinavië en het Verenigd Koninkrijk.
DDA-bestuurslid Duncan Borsboom benadrukte dat er naast deze consolidatiegolf ruimte blijft voor autonome groei. ‘Met een scherp profiel, voorspelbare omzet en gezonde marges blijven onafhankelijke bureaus een krachtige pijler onder het ecosysteem’, zei hij. Hoewel de dealactiviteit stijgt, vlakt de autonome groei van agencies af. Oorzaken zijn toenemende concurrentie, prijsdruk en klanten die expertise vaker intern organiseren. Daardoor verschuift de focus van snelheid naar voorspelbaarheid. Bureaus met langlopende partnerships en retainer-modellen worden volgens Knevels hoger gewaardeerd dan partijen met projectmatige omzet.
Marc-Paul Brandt, ondernemer en oprichter van de Strix Group, wees erop dat technologie slechts één kant van de medaille is. ‘De technologie gaat razendsnel; de echte uitdaging is change management van mensen’, stelde hij. Volgens Brandt vraagt AI om herontworpen processen en waarde-gedreven prijsmodellen, waarbij snelheid, kwaliteit en merkcreativiteit hand in hand moeten gaan. Uit zijn twintig jaar M&A-ervaring distilleerde Brandt drie succesfactoren: begin bij vertrouwen, deel een overtuigende visie en sluit een faire deal. ‘Een goede adviseur is cruciaal, niet alleen voor het proces maar vooral als sparringpartner’, voegde hij toe.
Vooruitkijkend verwachten Match Plan en DDA een stabiele dealflow met veel kleinere transacties en fusies in de komende anderhalf jaar. De eerste exits van bestaande bureaugroepen richting internationale investeerders lijken nabij, waarmee ruimte ontstaat voor een nieuwe generatie gespecialiseerde en technologiegedreven bureaus.
-
Kel Koenen
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Hoofdredacteur
- Website:https://www.linkedin.com/in/kelkoenen/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Marketingtransfers week 19 2026
- Margré Nijkamp (Motivaction): Gebruik onderzoek voor evaluatie...
- Van zenden naar begeleiden: de nieuwe Drive-to-Store strategie
- Van massamail naar relevantie: maak e-mail weer winstgevend
- Jaarbeurs wordt Royal Dutch Jaarbeurs
- Orange verhoogt effectiviteit van Todo Days-campagne dankzij...
Laatste Nieuws
- DDA start AI-stageprogramma voor... 15-05-2026
- Duurzaamheid als 'ticket to play'15-05-2026
- ‘Onderzoek moet vertellen wat je... 15-05-2026
- Jaarbeurs wordt Royal Dutch Jaarbeurs13-05-2026
- Van massamail naar relevantie: maak... 12-05-2026
- Orange verhoogt effectiviteit van... 12-05-2026
MarketingTribune Events
- 19mei 2026
Retail Media Day 2026
- 11jun 2026
NIMA Marketing Day 2026
De nieuwste selectie whitepapers
- Kies voor een tijdelijk winkelconcept met langdurige impact!
- De Brandformance Paradox
- E-mail in 2026: inzichten van experts, gebaseerd op miljarden datapunten
- Wero komt eraan: wat betekent dit voor jouw webshop?
- Waarom fysiek vergaderen juist nú het verschil maakt

