Dag reclame, hallo content
- B2b
- 1 okt 2015 @ 10:01
- Link
-
Redactie B2B
Redactie
MarketingTribune - ContentVerdienmodellen
- 1 okt 2015 @ 10:01
- Redactie B2B
Kodak moffelde ooit de uitvinding van de digitale camera weg in een stoffige la in de hoop dat niemand er ooit lucht van zou krijgen. Inmiddels is Kodak failliet. Laat dat een les zijn voor de tegenstanders van de ad blocker, stelt Matthijs Rutten van Mediatic.
Apple maakt recent bekend dat het in de nieuwste versie van het besturingssysteem IOS software toestaat die advertenties kunnen blokkeren. De ad blocker rukt hiermee verder op en vreet nog harder aan het verdienmodel van uitgeverijen. Want als websitebezoekers geen reclame meer zien, wil geen bedrijf meer adverteren en krijgen de uitgeverijen geen geld meer. De eerste reactie van sommige media is niet hoopgevend. De Washigton Post gaat bezoekers weren die een ad blocker hebben geïnstalleerd. De krant wil hiermee duidelijk maken dat nieuws niet gratis is en dat het leeft van advertenties. De reactie van een van de meest gerespecteerde kranten doet denken aan die van KPN toen Whatsapp het verdienmodel van sms kapot kwam maken: blokkeren en verbieden. Of neem Kodak, dat de uitvinding van de digitale camera wegmoffelde in een stoffige la, in de hoop dat niemand er ooit lucht van zou krijgen.
Het is uitstel van executie. KPN verdient nauwelijks meer aan sms, Kodak is failliet en het is de vraag hoe lang een 'ouderwetse' krant als de Washington Post het nog volhoudt. Naar schatting heeft tussen de 10 en 40 procent van de internetgebruikers een ad blocker aan staan als hij surft en dit aantal groeit alleen maar. Media moeten zich afvragen waarom iedereen een ad blocker installeert. Juist ja, omdat online reclame's irritant worden gevonden. Je kunt het onmogelijk fijn vinden om de hele dag gevolgd te worden door een advertentie van een site die je 's ochtends hebt bezocht.
Het antwoord op de vraag wat te doen, is dan ook simpel: kom met content die niet irritant wordt gevonden, maar die de bezoeker wil lezen en zien. En het grappige is, dat is juist iets waar nieuwsmedia goed in zijn. De kwaliteit van journalisten is content maken die door lezers graag geconsumeerd wordt. Maar om dit in te kunnen zetten voor adverteerders, zullen ze hun allergie voor commercie moeten afschudden. Dat betekent niet dat journalisten hun onafhankelijkheid hoeven te verliezen, want onafhankelijk geschreven artikelen blijven de kern van een nieuwsmedium. Het betekent dat ze hun creativiteit ook moeten inzetten voor commerciële opdrachtgevers. Alleen dan zal hun baan op lange termijn verzekerd zijn.
Matthijs Rutten is partner bij contentmarketingbureau Mediatic
-
Redactie B2B
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/b2b/
- Profiel »
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Marketingtransfers week 25, 2025
- [column] LinkedIn en PR zijn on the rise in B2B en SEO ligt op...
- Van bannerblindheid naar breinbewuste branding
- Sanne Houterman nieuwe Strategy Director bij Cheil
- Mediahuis E-commerce behaalt duurzaamheidskeurmerk
- ‘Samen bouwen aan een verhaal’: AH Retail Media Services en...
Laatste Nieuws
- Marketingtransfers week 26, 202504-07-2025
- Centraal Beheer: werkdruk zet... 03-07-2025
- Dotdotdash opent Europese hub in... 30-06-2025
- Mediahuis E-commerce behaalt... 29-06-2025
- PXR verkoopt advertentieruimte voor... 27-06-2025
- Marketingtransfers week 25, 202527-06-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers